Dodaj ogłoszenie o pracy


FedEx Express przejmuje grupę Flying Cargo

FedEx Express i grupa Flying Cargo po blisko 30 latach współpracy w zakresie świadczenia usług międzynarodowych przesyłek ekspresowych do Izraela, podpisały warunkową umowę nabycia przez FedEx izraelskiej spółki w zakresie międzynarodowych usług ekspresowych. Porozumienie zawarto tuż przed wygaśnięciem wieloletniej umowy o współpracę pomiędzy organizacjami.

FedEx Express rozpoczął działalność na izraelskim rynku w 1990 r., poprzez międzynarodowy oddział Flying Cargo Express, oferując szeroką gamę międzynarodowych usług transportowych, w tym import i eksport dóbr do ponad 220 krajów i terytoriów na świecie. Od maja 2016 r. TNT Express (w tym TNT w Izraelu) stanowi cześć międzynarodowej grupy FedEx. Grupa Flying Cargo to izraelski operator na rynku usług logistycznych, magazynowych i dystrybucyjnych. Grupa świadczy m.in. usługi z zakresu e-commerce, obsługuje zwroty towarów oraz przesyłki krajowe na terenie Izraela. Ta część biznesu pozostanie w rękach Flying Cargo.

Finalizacja przejęcia spodziewana jest w pierwszej połowie roku 2019, po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. Wraz z dojściem transakcji do skutku, dotychczasowa umowa o współpracy pomiędzy FedEx Express, a Flying Cargo wygaśnie. Do czasu zatwierdzenia transakcji i finalizacji umowy, FedEx Express, poprzez swoją spółkę zależną TNT w Izraelu oraz biznes przesyłek międzynarodowych grupy Flying Cargo, będą działać jako niezależne jednostki.

(źr. FedEx)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.