Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstała pierwsza polska gra planszowa z portem morskim w roli głównej

Gdański port morski stworzył profesjonalną grę o tematyce portowej. Kup, sprzedaj, przeładuj, zacumuj, stwórz relacje biznesowe - to scenariusz gry planszowej, oparty na codzienności w Porcie Gdańsk. To prawdopodobnie pierwsza gra tego typu w Polsce. 

Celem stworzenia gry Portu Gdańsk jest przede wszystkim edukacja i zwiększanie świadomości na temat funkcjonowania jednego z najważniejszych przedsiębiorstw polskiej gospodarki. Powstawała przy współpracy i według wytycznych pracowników Portu. Scenariusz, oprawa graficzna oraz wszystkie pozostałe elementy są unikatowe – powstały na zamówienie Portu Gdańsk i nie bazują na żadnych innych planszówkach. - Uważamy, że najlepszą metodą nauki jest zabawa, a szerzenie wiedzy na temat jednego z największych portów na Bałtyku ma dla nas ogromne znaczenie. Port Gdańsk prowadzi zintensyfikowane działania CSR-owe. Znajdujemy się w gronie największych pracodawców na Pomorzu, nasza działalność ma wpływ na Gdańsk, region i cały kraj, dlatego tak ważna jest dla nas społeczna odpowiedzialność biznesu - tłumaczy Barbara Kaczmarek, specjalistka ds. CSR w ZMPG i inicjatorka pomysłu. W najbliższym czasie gra trafi także do sprzedaży.

Gra Portu Gdańsk - Na Fali Sukcesów - jest efektem półtorarocznej współpracy z uznanymi twórcami gier planszowych, występującymi pod szyldem Grupa MV Marcin Ropka, którzy wcześniej stworzyli takie gry jak Artefakty Obcych (4 wersje językowe), Polskie Smaki (2 wersje językowe) czy Twoja Kolej (3 wersje językowe). Do niedawna na rynku gier planszowych funkcjonowała jedna znacząca w kręgach graczy planszówkowych gra o tematyce portowej – Le Havre, dzieła znanego i szanowanego Uve Rosenberga. - Nasza gra cieszyła się ogromnym zainteresowaniem już w  fazie przeprowadzania testów podczas różnego rodzaju konwentów i spotkań poświęconych grom planszowym. Nie dziwi to o tyle, że wśród gier o tematyce morskiej na rynku światowym jest raptem jedna tego typu gra. Nasza gra trafi nie tylko do naszych pracowników, ale także do kontrahentów Portu Gdańsk na całym świecie. Wydajemy ją w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i chińskiej – tłumaczy Patryk Felmet, Dyrektor Marketingu w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk.
 
Twórcy gry przeprowadzili szereg testów w ponad 40 grupach testowych - wewnętrznych i zewnętrznych. W Port Gdańsk grano podczas Pyrkonu 2018, cotygodniowych spotkania grupy TnT w Krakowie, w czasie Planszówek w Spodku, Falkonu 2018 czy Gradakonu. - Czy jesteś z Gdańska, Sopotu, Gdyni czy też z Krakowa bądź Wąchocka - nieważne! Port Gdańsk to świetna gra, która spodoba się zarówno tym, dla których będzie to pierwsza styczność ze współczesnymi planszówkami, jak i tym, dla których jest to kolejny tytuł w planszówkowej kolekcji. Naprawdę ją polecam – mówi Łukasz Stanczewski, bloger zajmujący się grami planszowymi.
Gra Portu Gdańsk miała swoją inaugurację podczas tegorocznych Planszówek na PGE Narodowym.

(źr. ZMPG - Gdańsk)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.