Dodaj ogłoszenie o pracy


UTA przejmuje klientów Road Account

UTA, europejski emitent kart paliwowych przejmuje portfolio klientów firmy Road Account AirPlus International. Firma AirPlus, która do tej pory oferowała rozwiązania dotyczące rozliczeń opłat drogowych pojazdów ciężarowych pod marką Road Account, w przyszłości chce się skupić na głównej działalności Business Travel Management.

Wraz z przejściem klientów Road Acciunt, otrzymają oni rozwiązania UTA w pełnym zakresie. Niezależnie od dotychczasowych rozwiązań Road Account w przyszłości będą mogli korzystać z europejskich rozwiązań UTA do rozliczania paliwa, opłat drogowych i konserwacji w całej sieci obejmującej blisko 60 tys. partnerów w 40 krajach Europy. UTA przejmuje również pracowników zespołu Road Account.

Europejski rynek poboru opłat drogowych znajduje się na ścieżce wzrostu, w szczególności w Niemczech, gdzie sieć dróg płatnych, uwzględniając w tym wszystkie drogi federalne, zwiększyła się ponad dwukrotnie. Przy przychodach z opłat drogowych, które w 2017 r. wyniosły 4,8 miliarda euro, BMVI szacuje, że całkowity potencjał niemieckiego rynku poboru tych opłat do 2022 r. wyniesie ponad 7 miliardów euro.

(red./źr. UTA)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.