Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis buduje kolejną halę magazynową we Wrocławiu

Prologis rozpoczął budowę nowej hali w ramach istniejącego parku logistycznego Prologis Park Wrocław V. Developer podpisał też pierwszą umowę najmu na 6 tys. m.kw. w nowo powstającym budynku z operatorem logistycznym dla branży lotniczej.

Budynek o powierzchni 16,7 tys. m.kw. powstaje w ramach istniejącego centrum przemysłowo-dystrybucyjnego Prologis Park Wrocław V o powierzchni to 156 tys. m.kw. z potencjałem rozbudowy o kolejne 102 tys. m.kw. Podobnie jak wszystkie pozostałe obiekty Prologis, nowo powstający budynek zrealizowany jest w bardzo wysokim standardzie oraz w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Inwestycję zaprojektowano z myślą o elastycznym dostosowaniu powierzchni – między innymi umożliwiając klientom wygospodarowanie biura. W budynku wdrożono też rozwiązania usprawniające działania operacyjne – między innymi zwiększone pole załadunkowe i rozładunkowe o głębokości 24 metrów oraz zwiększono ilość miejsc parkingowych. Ponadto, w budynku podwyższono odporność ogniową do ponad 4 000 MJ. Uwzględniono też instalacje pozwalające zaoszczędzić energię, a co za tym idzie – obniżyć koszty, jak na przykład oświetlenie LED i zwiększone doświetlenie naturalne, a także nowoczesne narzędzia zarządzania online, czyli system smart meteringu oraz platformę Singu FM.
- Konsekwentnie realizujemy inwestycje w najważniejszych ośrodkach gospodarczych w Polsce, wiedząc, jak ważna dla naszych klientów jest optymalizacja łańcuchów dostaw. Z przeszło 1,8 miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowych, Wrocław – obok Warszawy, Śląska, Polski Centralnej czy Poznania – niewątpliwie należy do najbardziej pożądanych lokalizacji w Polsce, od wielu lat znajdując się w czołówce rodzimego rynku nieruchomości logistycznych – powiedziała Magdalena Kostjan, leasing manager, Prologis w Polsce.
Prologis Park Wrocław V jest dobrze skomunikowany ze stolicą Dolnego Śląska. Dzięki lokalizacji tuż przy autostradowej obwodnicy Wrocławia, w bliskiej odległości od węzła bielańskiego, na skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S8, umożliwia efektywną dystrybucję na terenie kraju i państw sąsiadujących.

(red./źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.