Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker uruchamia nowe systemy cyfryzujące łańcuchy dostaw

DB Schenker dalej koncentruje się na procesie cyfryzacji. Nowo uruchomiona platforma internetowa „Logistics Orchestrator” umożliwia optymalizację łańcuchów dostaw i wprowadza w fazę cyfryzacji działy obsługi części zamiennych klientów z branży przemysłowej i lotniczej.

Platforma „Logistics Orchestrator” kontroluje obecnie centralne zarządzanie wszystkimi zamówieniami części zamiennych w ramach globalnej sieci dystrybucji. Dzięki temu czas dostawy części zamiennych do klienta końcowego może zostać znacznie skrócony. Umożliwi to również zmniejszenie kosztów logistycznych średnio nawet o 30 procent.
Do tej pory logistyka części zamiennych w ramach dużych, globalnych sieci dystrybucyjnych była koordynowana niezależnie, na poziomie regionalnym lub lokalnym. Zamówienia w znacznej mierze były zarządzane lokalnie, w różnych organizacjach, z różnymi systemami ERP i odmiennymi regułami biznesowymi. Zdecentralizowany system kontroli skutkował między innymi brakiem przejrzystości w łańcuchach dostaw, a w konsekwencji prowadził do wysokich kosztów magazynowania i transportu. Dzięki „Logistics Orchestrator” wszystko – zarówno globalne dostawy, jak i zarządzanie zamówieniami – jest teraz sterowane cyfrowo z jednego źródła.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.