Dodaj ogłoszenie o pracy


Synerise chce uczyć sztucznej inteligencji przedszkolaków i uczniów

Polska spółka technologiczna Synerise po sukcesach na arenie międzynarodowej, jakimi były między innymi wybór przez EY do najbardziej innowacyjnych 30 spółek technologicznych na świecie, tworzy innowacyjny program kształcenia z zakresu sztucznej inteligencji. Partnerami głównymi programu są Microsoft oraz EY Polska.

W ramach programu spółka zamierza finansować nauczanie w postaci zajęć dodatkowych w liczbie minimum 10 godzin miesięcznie w 1500 instytucjach. Zajęcia te pozwolą uczniom rozwijać swoje umiejętności, poszerzać zakres zainteresowania nowoczesnymi technologiami, a także aktywizować kadrę nauczycielską do rozwoju swoich kompetencji. Instytucje, które wyrażą chęć uczestnictwa w programie otrzymają dostęp do szerokiej bazy wiedzy, chmury obliczeniowej, kursów online oraz dotację celową na uruchomienie dodatkowych klas. Synerise chce, aby zajęcia prowadzone były przez nauczycieli z instytucji, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie. Zostaną oni przeszkoleni w kursach online oraz wynagradzani finansowo w cyklu miesięcznym za prowadzone zajęcia. Program będzie realizowany w formacie Open Data, który pozwoli na transparentną ewaluację finansowania oraz efektów kształcenia. Wybitni uczniowie i nauczyciele zostaną nagrodzeni dodatkowymi stypendiami.

Oficjalna inauguracja programu nastąpi 14 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Hańczowej, Zespole Szkół Rolniczych w Hańczowej, Miejskim Zespole Szkół nr 6 w Gorlicach oraz I Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach. W tej ostatniej placówce odbędzie się oficjalne spotkanie inaugurujące.
- Współtworzyliśmy z sukcesem wiele innowacyjnych programów, które funkcjonują do dziś w formie studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych oraz w tym roku doktoranckich na polskich uczelniach. Publikowaliśmy liczne pozycje książkowe z zakresu nowych technologii do dziś będące bestsellerami najlepszych polskich wydawnictw. Obserwując trendy światowe, jeszcze w tym roku zainwestujemy w trzy ambitne inicjatywy z zakresu sztucznej inteligencji (dwie kolejne zostaną ogłoszone wkrótce). Są one dla nas ekstremalnie istotne na poziomie mentalnym, ideowym i komercyjnym w dziedzinie, która jest kluczowa dla sektora IT. Pierwsza inicjatywa ma charakter społeczny – to wprowadzany obecnie unikalny program nauczania. Jest on wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu, dbałości o jakość naszej gospodarki, a także tak ważnego dla nas rynku pracy oraz merytokratycznej postawy naszych partnerów. Chcemy aktywizować zarówno nauczycieli takich dyscyplin jak matematyka, fizyka czy informatyka jak i najmłodszych uczniów. Wierzymy, że wśród polskiej kadry nauczycielskiej jest mnóstwo wybitnych osobistości, kochających swoją pracę, posiadających ogromną misję i chęć rozwoju w nowych dyscyplinach. Chcemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków kraju, dlatego też program uruchomimy symbolicznie w mojej rodzinnej wiejskiej miejscowości Hańczowa oraz Gorlicach, wspólnie z kadrą zarządzającą największych marek konsumenckich – powiedział Jarosław Królewski, CEO Synerise.

Szczegółowe założenia programu oraz harmonogram zostaną przedstawione w dniu inauguracji. Wówczas też zostanie ogłoszona pełna lista partnerów komercyjnych biorących udział w programie.

(red./źr. Synerise)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.