Dodaj ogłoszenie o pracy


ACTION buduje nowe centrum dystrybucyjne gdzie stworzy 400 miejsc pracy

Ponad rok po wejściu na polski rynek, międzynarodowa sieć dyskontów nieżywnościowych Action, prowadzi w Polsce już 15 sklepów i podsumowuje rok swojej działalności w kraju. W międzyczasie, w miejscowości Osła, w gminie Gromadka rozpoczęły się już prace budowlane pierwszego centrum dystrybucyjnego Action w Polsce.

Dynamiczny rozwój na polskim rynku stał się dla Action impulsem do podjęcia nowych kroków biznesowych. Action rozpoczyna budowę centrum dystrybucyjnego o powierzchni 45 tys. m2  w Osłej, w gminie Gromadka. – Nowe centrum dystrybucyjne w Osłej pozwoli nam wzmocnić nasz łańcuch zaopatrzeniowy i umożliwi dalszy zrównoważony rozwój w Polsce. Prace budowlane już się rozpoczęły. Osła zapewnia nam strategiczną lokalizację: Znajduje się w idealnym miejscu do obsługiwania dostaw zarówno dla naszych sklepów w Polsce, jak i Niemczech. W dodatku, oferuje dobrą infrastrukturę i wystarczającą przestrzeń aby wspierać nasz ambitny rozwój. Po swojej stronie mamy także zaufanego partnera – tłumaczy Sander van der Laan, CEO Action.

Centrum dystrybucyjne w Osłej będzie 8. tego typu obiektem Action w Europie. Inwestycja będzie w stanie przechowywać ok. 51 tys. palet i będzie pomagała zaopatrywać sklepy z południowo-zachodniej Polski oraz we wschodnich Niemczech. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy od 300 do 400 miejsc pracy. W 2019 r. planowane jest rozpoczęcie działalności centrum dystrybucyjnego. Za budowę odpowiada międzynarodowa firma budowlana Goldbeck.
 
Od października 2017 roku Action oferuje klientom w Polsce szeroki i zaskakujący asortyment ponad 6000 produktów w 14 kategoriach w najniższych możliwych cenach. W ciągu roku Action otworzyło w sumie 15 sklepów w Polsce, a do końca tego roku planuje otwarcie 10 kolejnych. Do tej pory Action w Polsce zatrudnia ponad 250 osób.

(źr. Action)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.