Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel podał wyniki po 9 miesiącach

Grupa Kuehne + Nagel znacząco podniosła swój zysk operacyjny oraz przychód za pierwsze 9 miesięcy 2018 roku.

Transport Morski
W ramach transportu morskiego, Kuehne + Nagel zwiększyło swój wolumen o 8,8 proc., co jednocześnie przekłada się na dwukrotnie szybszy wzrost w porównaniu do sytuacji rynkowej. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2018 roku, firma zrealizowała transport 3,519 milionów standardowych kontenerów (TEU), o 284 tys. więcej niż w tym samym okresie w poprzednim roku. Znaczna część nowych kontraktów została zdobyta dzięki cyfrowemu rozwiązaniu typu end-to-end, z dużym zainteresowaniem dwoma, wprowadzonymi przez Kuehne + Nagel w 2018 roku platformami, KN ESP oraz Sea Explorer. Zysk operacyjny za pierwsze dziewięć miesięcy wzrósł o 5,2 proc. osiągając ze stabilnym marginesem 324 miliony franków szwajcarskich (CHF).
Transport lotniczy
Transport morski kontynuuje swoją dobrą passę z poprzednich kwartałów. Waga przeładunku wzrosła o 16 proc. do 1,302 miliona ton, a więc znacząco przekraczając wzrost rynkowy, co było możliwe dzięki wdrożeniu dedykowanych poszczególnym branżom rozwiązań typu end-to-end. Wraz z niedawnym przejęciem działalności Panatlantic, ekwadorskiego specjalisty przewozu produktów świeżych, Kuehne + Nagel kontynuuje wzmacnianie swojej sieci w tym segmencie po udanej integracji CFI Commodity Forwarders, wiodącego dostawcy towarów nietrwałych w USA. Zysk operacyjny wzrósł o 19,4 proc. w odniesieniu do tego samego okresu w ubiegłym roku, osiągając poziom 271 milionów franków szwajcarskich (CHF).
Transport drogowy
Sukces finansowy osiągnęła również spedycja drogowa firmy Kuehne + Nagel, której wzrost obrotów netto plasuje się na poziomie 16,2 proc. w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku. Jednocześnie, zysk brutto wzrósł o 15,6 proc., podczas gdy zysk operacyjny polepszył się o 58,3 proc. od ostatniego roku, by osiągnąć 57 milionów franków szwajcarskich (CHF). Ten wysoki wzrost był możliwy dzięki transportowi intermodalnemu w USA, korzystając na wzroście cen ropy i dynamicznym rozwoju biznesu w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec i Wielkiej Brytanii.
Logistyka kontraktowa
Wzrost w logistyce kontraktowej równie imponująco przewyższył sytuację rynkową, przynosząc zwiększony o 10,6 proc. obrót netto oraz wyższy o 10,7 proc. zysk brutto. Działania biznesowe dobrze się rozwijały w Północnej Ameryce, Azji i Niemczech przy  jednoczesnym wdrożeniu rozwiązań dla branży e-commerce. Na rezultaty miały negatywny wpływ inwestycje w platformy operacyjne, które zostały zrealizowane zgodnie z planem na ten rok. Zysk operacyjny na poziomie 92 milionów, zgodnie z prognozami, był niższy od tego z poprzedniego roku. Kluczowe dla logistyki kontraktowej cele zostały osiągnięte wraz z udanym wdrożeniem nowego systemu cyfrowego zarządzania magazynami oraz wiodących rozwiązań typu end-to-end. Co więcej, Kuehne + Nagel przejęło chińską grupę logistyczną specjalizującą się w obsłudze branży motoryzacyjnej oraz lokalną firmę logistyczną z operacjami w Indonezji.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.