Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic rozpoczyna nowy program zrównoważonego rozwoju

W FM Logistic uruchomiono nowy Program Zrównoważonego Rozwoju Grupy FM. Dzięki niemu firma chce do 2022 roku osiągnąć konkretne cele w trzech podstawowych zakresach: trosce o pracowników, wpływie działalności firmy na środowisko naturalne oraz w rozwoju usług zrównoważonego łańcucha dostaw. Jednym z pierwszych działań jest przystąpienie Grupy FM Logistic do United Nations Global Compact, paktu na rzecz zrównoważonego rozwoju, do którego należy już ponad 13 tysięcy firm i instytucji ze 170 krajów.

W zakresie troski o pracowników firma chce do 2022 roku być najlepszą w swojej kategorii w zakresie bezpieczeństwa pracy oraz osiągnąć 80 proc. wskaźnik satysfakcji wśród swoich pracowników. Ambicją firmy jest bycie pracodawcą wysokiej jakości uznawanym we wszystkich krajach. Aby to osiągnąć Grupa planuje zapewnienie bezpiecznych i uczciwych warunków pracy, wzmocnienie kompetencji pracowników i tworzenie kultury współpracy.
W zakresie wpływu działalności na środowisko naturalne, firma postawiła sobie wymierne cele w postaci zmniejszenia zużycia energii o 12 proc. oraz zmniejszenia negatywnego wpływu działalności magazynowej o 20 proc. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu neutralnego budownictwa i ograniczaniu negatywnego wpływu transportu.
Równie ambitne cele Grupa FM postawiła sobie w zakresie rozwoju usług zrównoważonego łańcucha dostaw. Docelowo każdy klient operatora będzie mógł skorzystać z „Sustainable Development dashboard” czyli zestawu wskaźników, które pozwalają na monitorowanie zrównoważonych łańcuchów dostaw. W przyszłości aż 20 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy mają stanowić przychody oparte o zrównoważoną ofertę dla każdej z działalności operacyjnych Grupy. Firma chce też wspierać wszelkie innowacje w tym zakresie poprzez nawiązywanie współpracy z wybranymi partnerami.

Jedną z pierwszych podjętych inicjatyw jest dołączenie do grona członków United Nations Global Compact, zrzeszającej międzynarodowe firmy zaangażowane w zrównoważony rozwój. Podpisanie Global Compact to zobowiązanie do przestrzegania dziesięciu zasad dotyczących praw człowieka, międzynarodowych standardów pracy, ochrony środowiska i walki z korupcją. Podobnie jak niektórzy klienci, FM Logistic zobowiązało się do przestrzegania tych zasad w ramach swojej organizacji i jej dostawców. Sygnatariusze muszą przedstawić dowody działań, które wprowadzili dla każdej z dziesięciu zasad. W ciągu roku firma będzie zatem zobowiązana do przedłożenia Global Compact sprawozdania z postępu, zwanego "Communication on Progress", w celu uszczegółowienia różnych działań podejmowanych w Grupie.

(źr. FM Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.