Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser osiągnął najwyższy poziom zatrudnienia w swojej historii

Na całym świecie w Grupie Dachser pracuje około 30,5 tysiąca osób, z czego ponad 16,2 tysiąca w Niemczech, macierzystym kraju tej firmy. W Polsce liczba pracowników operatora również rośnie, wynosząc obecnie ponad 500.

Pozytywne skutki rozwoju gospodarczego są odczuwalne również na rynku pracy. Dachser ma obecnie największy zespół pracowniczy od momentu założenia firmy. Pod koniec 2017 r. operator zatrudniał 29 098 osób, a zaledwie pół roku później ta liczba wzrosła o 5 proc. Dzięki nowym rekrutacjom, operator zwiększył zatrudnienie również w naszym kraju. Zespół Dachser Polska na koniec ubiegłego roku stanowiło 442 pracowników. Firma wciąż zatrudnia nowe osoby, a w efekcie obecnie pracuje w niej ponad 500 osób, co oznacza 13-procentowy wzrost po zaledwie dziewięciu miesiącach roku. - Ludzie są i nadal będą naszym najważniejszym zasobem. W końcu to nasi pracownicy torują drogę do połączonej i zglobalizowanej gospodarki, organizują procesy magazynowania i dostaw na całym świecie oraz są „twarzą” firmy wobec naszych klientów - mówi Bernhard Simon, CEO Dachser.
 
Dachser to firma rodzinna z siedzibą w Kempten w Niemczech, oferuje logistykę transportu, magazynowania oraz spersonalizowanych usług w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Dzięki blisko 29,1 tys. pracownikom w 396 lokalizacjach na całym świecie, Dachser w 2017 roku osiągnął przychody w wysokości 6,12 miliarda euro. Tego samego roku operator obsłużył w sumie 81,7 miliona przesyłek o łącznej masie wynoszącej 39,8 miliona ton. Operator posiada swoje struktury krajowe w 44 państwach.

(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.