Dodaj ogłoszenie o pracy


Francuska platforma cyfrowa Everoad otwiera biuro w Polsce

Everoad to platforma cyfrowa, której celem jest łączenie małych i średniej wielkości firm transportowych bezpośrednio z międzynarodowymi korporacjami oraz sieciami handlowymi.


Europejski rynek transportu drogowego szacuje się na około 300 miliardów Euro. Rynek jest bardzo rozdrobniony, aż 90 procent firm transportowych posiada w swojej flocie mniej niż 10 samochodów ciężarowych. Rynek jest nieefektywny, bo 1/3 ciężarówek jeździ pusta, co ma ogromny wpływ na marżę i ceny, a także na środowisko. W bazie Everoad znajduje się ponad 3 tys. certyfikowanych przewoźników posiadających łącznie ponad 250 tys. samochodów w całej Europie.

Przedsiębiorstwo współpracuje z ponad 5 tys. średnich i małych przedsiębiorstw, ale także z największymi międzynarodowymi firmami, jak na przykład Unilever, Procter & Gamble, PepsiCo, ESSITY etc. Everoad oferuje dla swoich klientów rozwiązanie, które pozwala na zarządzanie sporadycznymi zleceniami transportowymi, tak zwanymi ,,spotowymi", a także regularną współpracę, opartą na codziennych zleceniach, pozwalając na redukcję kosztów w transporcie, nawet do 20 procent. Platforma zapewnia też monitorowanie przesyłek, czyli tak zwany truck & trace oraz biuro obsługi klienta dostępne przez 24 godziny na dobę. Everoad posiada możliwość zaaranżowania każdego typu i rodzaju transportu drogowego w Europie. Dla firm transportowych platforma dostępna jest bezpłatnie. Firma zapewnia o regularnych płatnościach dla przewoźników - do 72h po dostarczeniu przesyłki do odbiorcy i otrzymaniu faktury za usługę, co może być rewolucją na rynku.

Założycielem i szefem firmy jest 32 letni Maxime Legardez, który upatruje w Polsce ogromne możliwości dla platformy Everoad. Zespół Everoad to ponad 70 pracowników ze średnią wieku 28 lat, który tworzy technologiczną rewolucję w tradycyjnej branży. Z dniem 1 września francuska firma otworzyła swoje pierwsze zagraniczne biuro w Warszawie i zatrudniła 10 osób. To dopiero początek, Everoad planuje dalszy, intensywny rozwój w Polsce, a od 2019 roku otwarcie biur i rozwój w Niemczech, Hiszpanii i Włoszech.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.