Dodaj ogłoszenie o pracy


Jungheinrich Polska w nowej siedzibie - Astrum Business Park

Firma Jungheinrich Polska, przeprowadziła się do nowej lokalizacji. Polska spółka-córka światowego producenta wózków widłowych, regałów magazynowych i systemów logistycznych, swoją siedzibę ma teraz w nowoczesnym biurowcu Astrum Business Park, zajmując blisko 900 mkw. Kompleks jest zlokalizowany na terenie dzielnicy Warszawa-Włochy.


Od momentu rozpoczęcia działalności w Polsce, centrala Jungheinrich mieściła się pod Warszawą. Teraz producent postanowił przenieść się do stolicy, a wybrana przez niego lokalizacja to kompleks obejmujący ponad 30 tys. mkw. powierzchni biurowo-usługowej. W nowej lokalizacji znalazły się m.in. departamenty marketingu, administracji, finansów, wsparcia sprzedaży oraz dział sprzedaży internetowej. Z kolei w dotychczasowym biurze w Broniszach pozostały piony IT, logistyki, serwisu, dział wynajmu i wózków używanych. W Broniszach znajduje się również warszawski oddział Jungheinrich. Umowa najmu powierzchni została podpisana na okres 5 lat.

Kompleks Astrum Business Park należy do warszawskiej strefy biurowej ,,Jerozolimskie’’. Wyróżnia się ona koncentracją parków biurowych oraz dogodną komunikacją. Nowa lokalizacja Jungheinrich oferuje wiele udogodnień, mających wpływ na dobre samopoczucie pracowników. Mogą oni korzystać z kantyny, wewnętrznego placu z ławkami i stolikami, kawiarni, saloniku prasowego oraz myjni samochodowej. Sprawne poruszanie się po budynku umożliwiają liczne wejścia i rozbudowany system wind, zaś ergonomiczne oświetlenie i nowoczesna klimatyzacja dopełniają pozytywnej atmosfery wnętrz. Zaletami nowej lokalizacji Jungheinrich są także sąsiedztwo Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Dworca Zachodniego, wygodne połączenia autobusowe oraz dostęp do tras wylotowych z Warszawy - wszystko to umożliwia pracownikom firmy szybszy dojazd do pracy.

(źr. Jungheinrich)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.