Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS przekazało 6 defibrylatorów miastu Gdańsk

Firma UPS przekazała 6 defibrylatorów miastu Gdańsk w ramach projektu „Przesyłka dla serca” realizowanego wspólnie z Fundacją Ratuj Życie. Inicjatywa finansowana jest z grantu w wysokości 30 tys. dolarów amerykańskich przekazanego przez Fundację UPS.

Grant pokrył także koszty zakupu i montażu 6 defibrylatorów we Wrocławiu oraz przeprowadzenia szkoleń. W latach 2015 i 2016 UPS zaangażował się w podobną inicjatywę, dzięki której zostało zainstalowanych 12 defibrylatorów w 7 miastach w całej Polsce. - Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników i lokalnych społeczności, w których funkcjonują jest bardzo ważne dla UPS - powiedział Piotr Sitarek, dyrektor generalny, UPS Polska. - Dzięki grantowi przekazanemu Fundacji Ratuj Życie zwiększy się poziom bezpieczeństwa mieszkańców polskich miast.

Defibrylatory zostaną rozlokowane w kluczowych miejscach i obiektach w Gdańsku takich jak Gdańskie Centrum Ratownictwa Wodnego w Brzeźnie, Kąpielisko Stogi, Przystań Jachtowa Marina Gdańsk, pętla tramwajowa Oliwa, Targ Węglowy oraz przy ul. Szerokiej skrzyżowanie z ul. Grobla. Defibrylator AED jest urządzeniem, dzięki któremu każdy świadek zdarzenia ma szanse uratować życie osobie, która doznała Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK). Wybrany sprzęt to nowoczesne, automatyczne urządzenia wspierające akcję Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, które dodatkowo prowadzą użytkownika przez cały proces, krok po kroku. Łatwość obsługi była ważnym kryterium wyboru, tak by wesprzeć osoby z małym doświadczeniem lub bez znajomości postępowania z defibrylatorem, w udzieleniu pomocy ratującej życie.

O fundacji UPS - od czasu założenia w 1907 r. firma UPS kierowała się zasadami społecznej odpowiedzialności, wspierając programy spełniające długofalowe potrzeby społeczne. Założona w 1951 roku Fundacja UPS zajmuje się pomocą społecznościom lokalnym, krajowym i globalnym. W 2017 r. firma UPS oraz jej pracownicy, aktywni i emerytowani, przeznaczyli ponad 118 mln dolarów na cele charytatywne na całym świecie.

(źr. UPS)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.