Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel rozwija flotę chłodniczą

Zapotrzebowanie rynku na transporty z kontrolowaną temperaturą stale rośnie. W związku z tym Kuehne + Nagel również inwestuje w rozwój europejskiej floty farmaceutycznej. Celem tych inwestycji jest wzmocnienie sieci spedycji drogowej KN PharmaChain. Operator zakupił właśnie 35 nowych naczep chłodniczych, a do końca tego roku ich liczba ma wzrosnąć o kolejnych 45. W nadchodzących latach firma planuje dalszy rozwój swojej floty, poszerzając ją o kolejne 200 naczep.

Nowe naczepy są w pełni kompatybilne ze standardem GxP oraz oferują najnowocześniejszą technologię dla transportów z kontrolowaną temperaturą, wyposażeniem double-deck, zamkami bezpieczeństwa zgodnymi ze standardami TAPA, które mogą być zdalnie otwierane z wykorzystaniem jednorazowego kodu. Co więcej, gwarantują też zintegrowane panele kontrolne, drukarkę do raportów dotyczących temperatury oraz technologię GPS, która udostępnia dane o lokalizacji, temperaturze, czujnikach drzwi, informacje o łączności między naczepą i ciągnikiem oraz statusy techniczne.

Zwiększając liczbę naczep w sieci chłodniczej, Kuehne + Nagel zamierza rozszerzać swoje usługi transportowe z kontrolowaną temperaturą w ramach przewozów typu FTL i LTL na terenie całej Europy. Farmaceutyczna sieć drogowa jest częścią produktu KN PharmaChain, który zapewnia wielomodalny, zgodny ze standardem GxP serwis od drzwi do drzwi. Równocześnie operator oferuje zwiększony monitoring przesyłek oraz zarządzanie ryzykiem i zintegrowane usługi magazynowania.

(red/źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.