Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Transporeon połączyła się z TIM Consult

Grupa Transporeon łączy siły z TIM Consult, międzynarodową firmą consultingową działającą w obszarze logistyki. Połączenie umożliwi zaoferowanie klientom, opartej na chmurze, platformy dla inteligentnej logistyki transportu oraz najlepszych, multimodalnych rozwiązań w zakresie zarządzania realizacją zamówień na przewozy.

Firma TIM Consult została założona w Niemczech w 1995 roku. Na świecie świadczy usługi doradcze w zakresie logistyki, market intelligence oraz procurement, we wszystkich branżach oraz rodzajach transportu. Dzięki poszerzeniu platformy Transporeon o portfolio TIM Consult, klienci będą mogli czerpać korzyści z nowych rozwiązań w obszarze badań rynkowych, a także z usług doradczych oraz jeszcze szybszego dostępu do innowacyjnych aplikacji do analizy Big Data. Z kolei TIM Consult będzie mógł rozwinąć swoją działalność, zyskując dostęp do szerokiej bazy podmiotów działających na rynku logistycznym, połączonych ze sobą poprzez platformy Transporeon, Mercareon i Ticontract. - Dziesiątki tysięcy zleceń transportowych są przydzielane każdego dnia za pośrednictwem naszych platform w chmurze, a każdego roku przeprowadzane są przetargi na przewozy o wartości około 10 miliardów euro. W tym obszarze wciąż widzimy jednak ogromny, niewykorzystany potencjał. Dzięki połączeniu z TIM Consult możemy zaoferować naszym klientom jeszcze szerszy zakres usług consultingowych oraz bardziej kompleksowe rozwiązania, przy ich jednoczesnej, dalszej optymalizacji – mówi Martin Mack, CTO & Managing Partner w Grupie Transporeon.
W wyniku połączenia obu firm, TIM Consult będzie w 100 proc. należał do Grupy Transporeon. Jednak biura spółki w Mannheim (Niemcy) oraz w Nowym Jorku będą nadal prowadzić niezależną działalność, podobnie jak jednostki biznesowe “Warehousing and Intra-Logistics” oraz „Waste Management”, które realizują swoje strategie rozwoju w ramach wyspecjalizowanych zespołów. Björn Klippel został akcjonariuszem Grupy Transporeon, pozostając jednocześnie na stanowisku dyrektora zarządzającego TIM Consult. Natomiast Oliver Kahrs, związany z Transporeon od 2008 roku i pełniący funkcję dyrektora strategicznego, został mianowany dodatkowym dyrektorem zarządzającym TIM Consult. Wspólnie będą odpowiadali za rozwój oraz innowacje.

Informacje o Transporeon
Transporeon to oparta na chmurze platforma logistyczna, umożliwiająca współpracę z globalną siecią podwykonawców w zakresie logistyki. Tworzy ona cyfrowe połączenie pomiędzy załadowcami i ich partnerami logistycznymi oraz wspiera przepływy materiałowe na całym świecie. Firma łączy globalną sieć ponad 1000 nadawców (producentów, dostawców i detalistów), 65 tys. przewoźników (dostawców usług logistycznych i transportowych, 3PL, spedytorów, brokerów i kierowców) oraz ponad 100 tys. użytkowników w ponad 100 krajach za pośrednictwem szeregu rozwiązań software-as-a-service dostępnych w 24 wersjach językowych.

Informacje o TIM Consult
TIM Consult GmbH to międzynarodowa firma consultingowa specjalizująca się w logistyce, która od ponad 20 lat zajmuje się opracowywaniem rozwiązań dla globalnych logistycznych sieci i i łańcuchów dostaw. Doradztwo obejmuje wszystkie procesy biznesowe związane z zarządzaniem załadunkami i łańcuchem dostaw. Z usług TIM Consult korzysta ponad 100 globalnych przedsiębiorstw z całego świata, w tym prawie wszystkie firmy wchodzące w skład indeksu DAX 30 oraz ponad połowa spółek z listy Fortune 100.

(źr. Transporeon)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.