Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel przejął kolejną firmę – tym razem specjalizującą się w obsłudze produktów świeżych

Kuehne + Nagel poinformowało o przejęciu spółki Panatlantic Logistics w Ekwadorze. Firma jest jednym z liderów w zakresie transportu lotniczego produktów świeżych. Dzięki tej transakcji, Kuehne + Nagel wzmocni swoją pozycję na rynku eksportowym do Stanów Zjednoczonych, Europy i regionu Azji.

Logistyka towarów świeżych i szybko psujących się jest jednym z głównych obszarów w strategii rozwoju Kuehne + Nagel. - Nasz produkt KN FreshChain oferuje skalowalne rozwiązania oraz najwyższe standardy transportu produktów wrażliwych na temperaturę. Przejmując firmę Panatlantics Logistics dalej wzmacniamy oraz rozwijamy naszą sieć dla świeżych produktów – największą w branży logistycznej dla towarów nietrwałych, który łączy państwa będące głównymi producentami z największymi rynkami zbytu - powiedział Yngve Ruud, członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za transport lotniczy.

Panatlantic Logistics powstał w 1979 roku z siedzibą w Quito (stolicy Ekwadoru), gdzie posiada magazyn z kontrolowaną temperaturą i świadczy swoje usługi. Dotychczasowa ilość ładunków obsługiwanych przez Kuehne + Nagel w połączeniu z wolumenem towarów Panatlantic wynosi 32 tys. ton eksportu lotniczego z Ekwadoru rocznie. Dodając do tego dostawy z Kolumbii, Peru, Brazylii oraz Chile - Kuehne + Nagel zarządza ponad 120 tys. ton rocznie w ramach eksportu lotniczego produktów szybko psujących się w regionie Ameryki Południowej i Centralnej. - Pozyskując tak wyspecjalizowaną firmę, wzmacniamy swoją pozycję lidera na jednym z głównych rynków Ameryki Południowej w transporcie towarów szybko psujących się, jednocześnie podnosząc swoje znaczenie na regionalnym rynku transportu lotniczego. Pomijając większy wolumen ładunków oraz powstały efekt synergii w ramach dotychczasowych operacji, zwiększamy atrakcyjność serwisów i oferty o wartości dodanej dla naszych klientów, dzięki wykorzystaniu doświadczeń obu firm - powiedział Ingo Goldhammer, prezes Kuehne + Nagel w Ameryce Południowej i Centralnej.

(red./źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.