Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel wchodzi z usługami na rynek petrochemiczny

Kuehne + Nagel podpisał trzyletni kontrakt z państwowym koncernem ropy naftowej i gazu ziemnego w Malezji, który operuje w ponad 50 państwach na świecie – Petroliam Nasional Berhad (PETRONAS).

W ramach umowy, Kuehne + Nagel przejmie obowiązki nad w pełni zintegrowanym łańcuchem dostaw swojego nowego kontrahenta. Malezja jest trzecim największym na świecie eksporterem ciekłego gazu ziemnego oraz drugim największym  w regionie południowo-wschodniej Azji producentem ropy naftowej i gazu ziemnego. Obsługa Petronas obejmuje usługi spedycyjne, zarządzanie logistyką oraz zewnętrzne i wewnętrzne operacje magazynowe.
Kuehne + Nagel został wybrany dzięki swojej globalnej sieci oraz ze względu na pełen zakres oferowanych usług logistycznych obejmujący transport lotniczy, morski, drogowy, jak i swoje światowe Centra Kontroli Logistycznej. Dodatkową przewagę konkurencyjną stanowią rozwiązania technologiczne firmy Kuehne + Nagel, z których korzystanie wpisuje się w strategię digitalizacji firmy Petronas.
Kuehne + Nagel będzie też wykorzystywać paliwa, smary oraz produkty petrochemiczne Petronas w ramach realizacji serwisów drogowych na terenie Malezji.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.