Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS po 2Q notuje wzrost przychodów o prawie 10 proc.

Spółka UPS ogłosiła wyniki za drugi kwartał 2018 roku. Przychody w ujęciu skonsolidowanym wzrosły o 9,6 proc. do poziomu 17,5 mld USD, dzięki lepszym wynikom zanotowanym we wszystkich segmentach działalności. Średnia marża wzrosła o 4,6 proc. przede wszystkim dzięki produktom oferowanym w ramach segmentu Deferred Air w Stanach Zjednoczonych i segmentu międzynarodowego. Zysk netto zwiększył się o 7,3 proc., a skorygowany zysk netto był o 22 proc. wyższy niż w Q2 2017 r. Narastająco od początku roku spółka wygenerowała przepływy pieniężne z działalności operacyjnej na poziomie 7,2 mld USD. W pierwszej połowie 2018 r. spółka poniosła nakłady inwestycyjne w wysokości 2,8 mld USD.

Miniony kwartał był już 14. z rzędu, w którym segment przesyłek międzynarodowych odnotował dwucyfrowy wzrost zysku z działalności operacyjnej, po wyeliminowaniu wpływu różnic kursowych. Segment osiągnął także rekordowy poziom zysku z działalności operacyjnej za II kwartał, do czego przyczyniła się przede wszystkim sprzedaż w Europie. Przychody ze sprzedaży w segmencie przesyłek międzynarodowych wzrosły o 14 proc., głównie dzięki dwucyfrowej dynamice wzrostu osiągniętej dla przesyłek eksportowych i krajowych. Wolumen przesyłek w segmencie Daily Export zwiększył się o 9,5 proc. przede wszystkim w wyniku dynamicznych wzrostów w Europie i Stanach Zjednoczonych. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 618 mln USD, a skorygowany zysk z działalności operacyjnej 654 mln USD, tj. wzrósł o 15 proc. Skorygowany zysk z działalności operacyjnej nie uwzględnia kosztów poniesionych w związku z realizowanymi procesami transformacyjnymi, które wyniosły 36 mln USD.

Łańcuch dostaw i frachtu
Przychody ze sprzedaży w segmencie usług frachtowych i łańcuchów dostaw wzrosły o 16 proc. i wyniosły 3,5 mld USD. Jednostki biznesowe koncentrują się na korzystaniu z rozwiązań UPS w taki sposób, aby umożliwić lepszą obsługę klientów ze średniego segmentu rynku. Najszybciej rozwijała się spedycja, osiągając 23-procentowy wzrost przychodów w oparciu o podjęte działania z zakresu zarządzania strukturą przychodów. Przychody segmentu transportu frachtowego UPS wzrosły o 13 proc. dzięki wyższym cenom i wyższemu tonażowi obsłużonych przesyłek. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 216 mln USD, a skorygowany zysk z działalności operacyjnej 247 mln USD, tj. wzrósł o 17 proc. Skorygowany zysk z działalności operacyjnej nie uwzględnia kosztów poniesionych w związku z realizowanymi procesami transformacyjnymi, które wyniosły 31 mln USD.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.