Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis dla ABB i Toyota Tsusho Europe

Firma Prologis podpisała dwie kolejne nowy najmu, o całkowitej powierzchni 15 670 metrów kwadratowych w Prologis Park Wrocław i Prologis Park Wrocław III. Nowe transakcje zawarto z firmą Toyota Tsusho Europe, a drugą z firmą ABB.

 

Nowe transakcje najmu obejmują 8 100 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Prologis Park Wrocław dla Toyota Tsusho Europe S.A., która oferuje produkty i usługi dla przemysłu samochodowego głównie dla grupy Toyota. Druga transakcja dotyczy 7 570 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Prologis Park Wrocław III, które zajmie firma ABB, lider w dziedzinie technologii energetyki i automatyki.

 

- Dzięki nowym umowom najmu nasze wrocławskie magazyny są w 91 procentach wynajęte – powiedziała Ewa Zawadzka senior leasing manager. - Toyota Tsusho Europe i ABB są dla Prologis ważnymi klientami i cieszymy się, że nasze parki dystrybucyjne spełniły ich oczekiwania. Prologis jest największym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w regionie Wrocławia oferującym cztery parki logistyczne o łącznej powierzchni 393 000 metrów kwadratowych.

 

W portfolio Prologis znajduje się ponad 2,1 miliona metrów kwadratowych powierzchni zlokalizowanej w 107 budynkach na terenie 25 parków dystrybucyjnych w całej Polsce.
(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.