Dodaj ogłoszenie o pracy


Ruszyła I-sza edycja studiów podyplomowych w WSCiL!

W sobotę 19.11. miała miejsce inauguracja I edycji studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Cła i Logistyki.  Uruchomiono kierunek: Zarządzanie międzynarodowymi łańcuchami dostaw – Operator Logistyczny. Tylko u nas możesz zostać wykwalifikowanym Operatorem Logistycznym! - zachęcają władze uczelni kandydatów do podjęcia kształcenia w ramach studiów.

 

Celem studiów jest dostarczenie uczestnikom wiedzy z zakresu logistyki przemysłowej i przygotowanie managerów do pracy w firmach logistycznych kształtujących międzynarodowe łańcuchy logistyczne. W trakcie studiów słuchacze będą mogli pogłębić swoją wiedzę i rozwinąć niezbędne kompetencje oraz umiejętności krytycznego i analitycznego myślenia na temat optymalizacji problemów decyzyjnych związanych z zarządzaniem przepływu dóbr rzeczowych i informacji w obszarze krajowych i międzynarodowych łańcuchów logistycznych. Oprócz tego słuchacze będą  mieli szansę uzupełnić i poszerzyć interdyscyplinarną wiedzę niezbędną do zrozumienia zagadnień związanych z zarządzaniem łańcuchami logistycznymi w środowisku międzynarodowym.

Studia odbywają się pod patronatem Pracujwlogistyce.pl

 

Naszym słuchaczom życzymy sukcesów w nauce, a wszystkich zainteresowanych studiami podyplomowymi w WSCiL zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.wscil.edu.pl  gdzie trwa rekrutacja na semestr letni!

Wyższa Szkoła Cła i Logistyki

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.