Konto pracodawcy


Siódma edycja Forum Logistyki Wincanton za nami!

Wincanton, wiodący w Europie dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw, już po raz siódmy był organizatorem warsztatów Forum Logistyki Wincanton, które 13 kwietnia odbyły się w Warszawie. Rekordowa liczba ponad 110 uczestników z Polski oraz regionu Europy Środkowo-Wschodniej spotkała się pod hasłem „Optymalizacja kosztów a efektywność i jakość obsługi – jak to osiągnąć?” Ponadto tegoroczne warsztaty były transmitowane za pośrednictwem internetu na partnerskie uczelnie wyższe oraz do zainteresowanych w całej Europie.
Forum Logistyki Wincanton, to cykliczne wydarzenie branżowe odbywające się
w formie warsztatów, które ma służyć wymianie doświadczeń. Tegoroczne spotkanie miało szczególny charakter, gdyż do Warszawy przyjechali nie tylko menedżerowie z firm z całej Polski, ale także z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Goście Forum Logistyki Wincanton wraz z ekspertami zastanawiali się nad tym, jak optymalizować koszty przy jednoczesnym zachowaniu efektywności i jakości obsługi.
VII edycja Forum Logistyki Wincanton odbyła się 13 kwietnia w Hotelu InterContinental w Warszawie. Wydarzenie było podzielone na dwa bloki – sesję plenarną oraz panele dyskusyjne. Pierwszą część zainicjował Jarek Król, Dyrektor Generalny CEE, Wincanton, który uroczyście powitał przybyłych gości oraz podsumował osiągnięcia poprzednich edycji warsztatów.  Następnie w sesji plenarnej swoje wystąpienia miało dwoje prelegentów.
Piotr Szreter z DGC Consulting przestawił analizę badań rynku z lat 2002-2010 dotyczących „Outsourcingu usług logistycznych w cyklu koniunktury.” Następnie prof. UE dr hab. Danuta Kisperska-Moroń z Katedry Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przedstawiła prezentację na temat „Jakości obsługi klienta i jej kosztów w świetle reguł sprawnego działania.” Moderatorem całego wydarzenia był  prof. zw. dr hab. Włodzimierz Rydzkowski, Kierownik Katedry Polityki Transportowej Uniwersytetu Gdańskiego, który wraz z prof. Kiesperską-Moroń reprezentuje Radę Naukową Forum Logistyki Wincanton, czuwającą nad poziomem merytorycznym warsztatów.
 - Już po raz siódmy w czasie Forum Logistki Wincanton prezentowane są najlepsze rozwiązania stosowane w przemyśle logistycznym. Tegoroczne wydarzenie ma szczególny charakter nie tylko ze względu na rekordową liczbę uczestników czy transmisję za pośrednictwem internetu, ale również dlatego, że wpisuje się w naszą strategię, której celem jest nie tylko sprostanie, ale przede wszystkim wyprzedzanie oczekiwań naszych obecnych i potencjalnych Klientów. Chcemy wspólnie rozmawiać, uczyć się od siebie i razem wypracowywać najlepsze rozwiązania. Temu służy też Forum, które jest miejscem do dyskusji i wymiany informacji o najnowszych trendach w logistyce.  – mówił podczas Forum Jarek Król, Dyrektor Zarządzający, CEE Wincanton.  
W drugiej części uczestnicy wzięli udział w wybranych panelach dyskusyjnych.
Najpierw goście mieli możliwość wyboru pomiędzy prezentacją Karola Skarzyńskiego i Karola Kasperkiewicza z Coca Cola Hellenic, Polska na temat „Nowoczesnych form współpracy logistycznej z dużymi sieciami” lub prezentacją Łukasza Tomalika z Wincanton
zatytułowaną „Optymalizacja kosztów poprzez działania proekologiczne.” Natomiast w kolejnym bloku uczestnicy Forum wzięli udział w prelekcji Wiesława Majewskiego z firmy Pepco Poland na temat „Kosztów dystrybucji w handlu detalicznym – obszary optymalizacji” lub prezentacji Pawła Trojanowskiego z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego dotyczącej „Innowacyjności jako recepty na efektywność.”      
– Pytanie zawarte w tytule Forum Logistyki Wincanton jest jednym z podstawowych dylematów logistycznej obsługi klienta. Podczas dyskusji uczestnicy doszli do ważnego dla praktyki logistyków wniosku, iż efektywność obsługi klienta uzależniona jest przede wszystkim od umiejętności dopasowania oferty obsługi logistycznej do indywidualnych potrzeb określonych klientów i ich grup. Istotnym punktem spotkania były także prezentacje realizacji tzw. zrównoważonego rozwoju, czego wyrazem były rozważania na temat optymalizacji kosztów poprzez działania proekologiczne firm. Są one szczególnie ważne w procesach magazynowania i transportu operatorów logistycznych takich jak np. Wincanton. – podsumowuje Forum prof. UE dr hab. Danuta Kisperska-Moroń
z Katedry Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Eksperci oraz praktycy, przedstawili wiele interesujących prezentacji odnoszących się do zagadnień z branży TSL. Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali również laureaci zeszłorocznej edycji konkursu dla studentów logistyki ALL Wincanton (Akademicka Liga Logistyków) z Akademii Morskiej w Gdyni.         
Patronat honorowy nad Warsztatami Forum Logistyki Wincanton objęła Brytyjsko-Polska Izba Handlowa (British Polish Chaber of Commerce), a patronatu medialnego udzieliło wiele mediów: dziennik Rzeczpospolita, czasopisma MBA MANAGER, Logistyka, Gazeta Transportowa, Magazynowanie i Dystrybucja, Top Logistyk z portalem logistyczny.com.
Szczegółowe informacje na temat tegorocznej edycji Forum Logistyki Wincanton dostępne są na stronie www.warsztatyflw.pl
Więcej informacji o firmie Wincanton znajdują się na stronie: www.wincanton.pl

(źr. Wincanton)

kobiety w logistyce
8. Forum Kobiet w Logistyce już 20 maja!
Women in Work Index 2019 – Polska na 8. miejscu w rankingu PwC
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Jak sprzedać ofertę pracy dla handlowca?
Koszty wdrożenia cyfrowego tacho
Czwarta zmiana – co wiedzieć powinieneś o cyfrowym tachografie
Uwaga na świąteczne zakazy ruchu dla ciężarówek w UE!
Czym firmy z sektora MŚP motywują swoich pracowników?
Dmuchanie w gwizdek, czyli jak walczyć z oszustwami i korupcją w firmie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Spada liczba upadłości firm
10 lat sukcesu rynku magazynowego we Wrocławiu i co dalej?
HR-owcy w Polsce nie znają pojęcia wellbeing!
Europosłowie przegłosowali tachografy w busach
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
To jest jubileusz – 175 lat JF Hillebrand na rynku logistyki alkoholi i napojów!
Raben zwiększa udziały i wzmacnia pozycję na rynku włoskim
Urządzenia ratownicze z Polski na Tasmanię – ciekawa dostawa Agility Logistics
Grupa Gefco rozwija współpracę z BWI
Ruszyła budowa 7R Park Rzeszów
InPost otwiera kolejną sortownię
Wyniki UPS za pierwszy kwartał 2019
ID Logistics rozszerza współpracę z Volkswagenem
DPD Strefa Paczki w strukturach DPD Polska
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC