Dodaj ogłoszenie o pracy


Daily Maersk czyli codzienne rejsy z czterech portów w Azji

Maersk Line uruchamia nową usługę "daily Maersk", która umożliwia codzienne wysyłanie towarów z jednego z czterech portów w Azji z gwarancją terminowego dostarczenia do jednego z trzech europejskich punktów docelowych. Nowe rozwiązanie w znaczący sposób przyczyni się do podniesienia jakości całej sieci transportu morskiego tej linii żeglugowej, w tym również połączenia z Gdańskiem.

 

Transport morski jest dziedziną, która w znaczącym stopniu opiera się na wypracowanych przez lata metodach działania. Obecnie branża stoi w obliczu zmian powodowanych rosnącą świadomością klientów, pojawieniem się nowoczesnych statków, sprzętu, maszyn oraz nowych terminali kontenerowych. Wszystkie te elementy w połączeniu z rosnącą liczbą zamówień, procedur oraz skróceniem terminów powodują, że zmiana w sposobie postrzegania transportu morskiego jest niezbędna.
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, Maersk Line opracował manifest skupiający się na najważniejszych aspektach nowoczesnego transportu morskiego. Jako kluczowe elementy wymienione zostały maksymalne uproszczenia dla klientów, zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko oraz nacisk położony na gwarancję terminowości, czego przykładem ma być właśnie  koncepcja Daily Maersk.

 

Nowa usługa na linii łączącej porty Dalekiego Wschodu z Europą odmienia sposób postrzegania transportu drogą morską. Dotychczas klienci zmuszeni byli brać pod uwagę możliwość występowania opóźnień w dostawie towarów. Zagrożenie niedotrzymania terminów było czynnikiem na stałe wpisanym w charakter transportu morskiego. W przypadku zarządzania łańcuchem dostaw coraz większą rolę odgrywa terminowość oraz ciągłość dostaw. Widoczne jest to szczególnie w branży transportu morskiego, którego klienci coraz częściej zaczynają przedkładać pewność dostawy w określonym terminie nad jej szybkość. Daily Maersk umożliwia każdemu klientowi wysłania towarów z jednego z czterech portów w Azji (Ningbo, Szanghaj, Yantian, Tanjung Pelepas) z gwarancją, że będzie on dostępny w konkretnym terminie, w jednym z trzech europejskich punktów docelowych (Felixstowe, Bremerhaven, Rotterdam). Dodatkowo, towary mogą być wysyłane każdego dnia, co znacząco skraca termin transportu i jest rozwiązaniem, dotychczas niestosowanym w branży transportu morskiego.

Jak zapewnia Maersk, to pierwszy na rynku produkt tego typu. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów przede wszystkim na terminowość dostaw. Przez lata klienci korzystający z transportu morskiego musieli dostosowywać swoje plany produkcyjne do terminów narzucanych przez linie transportowe bez pewności, że towar zostanie dostarczony na czas. Terz nowa usługa to zmieni. Co to oznacza dla serwisu AE10, w ramach którego statki z Dalekiego Wschodu zawijają co tydzień do Gdańska? Cała sieć operacyjna Maerska została wzmocniona, co ma pozytywny wpływ na wszystkie produkty. Już teraz terminowość na trasie do Gdańska wynosi 92,4% i jest o 2 punkty procentowe wyższa w porównaniu do okresu sprzed wprowadzenia nowej usługi. Globalnym celem armatora w zakresie terminowości jest osiągnięcie poziomu 95% do końca roku 2013.
(źr. Maersk Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.