Dodaj ogłoszenie o pracy


Z Kutna do Moskwy - nowe połączenia kolejowe PCC Intermodal

W pierwszym tygodniu grudnia rusza regularne połączenie kolejowe z Kutna do Moskwy, które zapewni płynną obsługę potoku kontenerów zmierzających do stolicy Rosji z portów w Rotterdamie, Hamburgu i Bremerhaven, z terminali morskich Gdańska i Gdyni oraz z głównych regionów przemysłowych centralno-wschodniej Europy  (Zagłębie Ruhr, rejon Berlina , Górny i Dolny Śląsk , centralna Polska).

 

Podróż na trasie Rotterdam – Moskwa oraz Hamburg/Bremerhaven – Moskwa potrwa niecały tydzień. Ładunki z przeznaczeniem do Moskwy trafią na Terminal Kutno w czwartek, a w poniedziałek z rana będą już w Moskwie. Łącznie ładunki zgodnie z ideą intermodalu, przemierzą pociągiem ponad 2,5 tys. kilometrów. Bezpośrednio do drzwi klientów kontenery odwożone są transportem samochodowym.

 

- Intermodalne połączenie Europy z Rosją, w oparciu o regularnie kursujący pociąg , to naturalny krok w rozwoju spółki i kolejny etap budowy sieci regularnych połączeń intermodalnych w naszym rejonie Europy. Zgodnie z przyjęta strategią rozwoju wykorzystujemy możliwości jakie daje z jednej strony doskonałe położenie naszego kraju na mapie Europy, a z drugiej nowo otwarty hub w centralnej Polsce  – Terminal Kutno.  Dzięki naszym inwestycjom i determinacji transport intermodalny nabiera wiatru w żagle - mówi Dariusz Stefański prezes zarządu PCC Intermodal S.A.
(źr. PCC Intermodal)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.