Dodaj ogłoszenie o pracy


Student WSL w konkursie „Pimp My Ride by Coca-Cola Zero”

Pozytywnie zakręcony, perkusista, pasjonat muzyki reggae  - Sławek Jaworski, lat 26, student Wyższej Szkoły Logistyki swoim optymistycznym postrzeganiem świata zaraził również swoją dziewczynę. Razem – Sławek i Justyna – nakręcili film konkursowy do programu rozrywkowego „Pimp My Ride by Coca-Cola Zero”. Bohaterem filmu został „Citroen Saxo”.

 

Kultowy program „Pimp My Ride” – to jeden z największych hitów ramówkowych MTV za Oceanem i w Europie. W Polsce pojawiła się we wrześniu lokalna edycja – „Pimp My Ride by Coca-Cola Zero”. Adresowana jest głównie do maniaków, fanów motoryzacji, tuningu, ale nie tylko. Program odpowiada na pytanie: jak przerobić starą brykę na super auto z wieloma dodatkami? Wśród akcesoriów montowanych w podrasowanym samochodzie można znaleźć m. in. odtwarzacz DVD, zestaw stereo z podłączoną gitarą lub jak w „cytrynie” Sławka – elektroniczną perkusję.

 

- Całe moje życie to kocioł różnych pasji, które przychodziły i odchodziły. Pomijając hodowlę rybek akwariowych i filatelistykę, pasjonują mnie naprawdę różne rzeczy. Na przykład o motoryzacji mógłbym napisać 40 tomów ksiąg grubych jak Biblia i odczuwać niedosyt, że jeszcze czegoś nie dopisałem. Podobnie było z muzyką. Dosyć szybko połapałem się, że w sportach podwórkowych nie jestem najlepszy i zabrałem się za instrumenty muzyczne. Pierwsza była gitara, ale niestety – nie mam palców jak wykałaczki, zatem postanowiłem szukać dalej, aż poprzez zbieg różnych życiowych wydarzeń trafiłem na perkusję i zostałem zarażony. Muzyka, zwłaszcza reggae, jest dla mnie balsamem dla duszy, motorem napędowym do wszelkiego rodzaju wyzwań, które stawia nam życie. Jednym z takich wyzwań był udział w pierwszej polskiej edycji programu rozrywkowego „Pimp My Ride by Coca Cola Zero – mówi Sławek Jaworski.

 

Scenariusz konkursowy filmu, nakręcony przez autora opowiada o Citroenie Saxo – zwanym pieszczotliwie „Oenem”. - Od samego początku towarzyszyły mi ogromne emocje. Od wysłania filmu konkursowego do pierwszego telefonu od MTV godzina miała rozmiar całej ery. Potem już nastąpiło całe zamieszanie związane z oddaniem samochodu do miejsca w którym „cytryna” dostała nowe życie. Teraz „cytryna” to zupełnie inna bryka. Jazda nią jest tak relaksująca i przyjemna jak kąpiel w ciepłym mleku. Jest tylko jeden drobiazg, który powstrzymuje mnie przed stwierdzeniem, że jeżdżę teraz najlepszym Saxo po tej stronie oceanu - jeżdżę najlepszym Oenem na świecie! Prawdziwe dzieło sztuki na kołach! – mówi zachwycony Sławek, - Znajomi dalej nie mogą wyjść z wrażenia. Dziękuję chłopakom z ekipy realizującej ten projekt – dodaje.

 

Sławek Jaworski na co dzień studiuje Eurologistykę w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Współpraca międzynarodowa, procesy globalizacji oraz tworzenie sieci i systemów logistycznych – to tematy związane z kierunkiem studiów. Po zajęciach wskakuje w swoją "cytrynę" i z piskiem odjeżdża spod WSL. Jak sam mówi - pasje w życiu są ważne, bo człowiek bez pasji jest człowiekiem nudnym.

(źr. WSL)

Link do filmu konkursowego nakręconego na potrzeby programu znajduje się tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=HSdRykfbz1c 

Odcinek programu „Pimp My Ride by Coca-Cola Zero” MTV Polska z udziałem Sławka Jaworskiego można obejrzeć pod adresem:
http://www.mtv.pl/shows/pimp-my-ride/episodes/pimp-my-ride-by-coca-cola-zero-odcinek-1/video/pimp-my-ride-by-coca-cola-zero-odc-1-704308/

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.