Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel otwiera drugie centrum logistyczne dla High-Tech i FMCG

Nowy oddział Pruszków II jest zlokalizowany na terenie parku produkcyjno – magazynowego MLP Pruszków I, na południowy - zachód od Warszawy. Jest to już drugie centrum dystrybucyjne w okolicach Warszawy spółki Kuehne + Nagel dedykowane klientom z branży FMCG oraz High-Tech dodatkowe możliwości obsługi.

 

Obiekt wraz z nowoczesną infrastrukturą biurową zapewnia powierzchnie do magazynowania i przeładunku 12 doków przeładunkowych. Ponadto, terminal jest wyposażony w najnowsze systemy obserwacji CCTV. Lokalizacja parku w pobliżu przyszłej autostrady A2 jest doskonała do świadczenia usług logistycznych i obsługi cargo.
Powodem kolejnej inwestycji były stale rosnące zapotrzebowanie na usługi dystrybucji i magazynowania oferowane przez Hub Kuehne + Nagel w Pruszkowie, szczególnie dla krajowej i europejskiej działalności spedycji drogowej.
- Otwarcie nowego oddziału w okolicach Warszawy jest zgodne z naszą strategią i przewidywaniem trendów rynkowych. Centrum dystrybucyjne zapewnia doskonałą infrastrukturę by dostarczać naszym klientom szeroki zakres usług dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb – powiedział Tobias Jerschke Dyrektor Zarządzający Kuehne + Nagel w Polsce.
(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.