Dodaj ogłoszenie o pracy


Elektroniczna faktura UPS upraszcza pracę i obniża koszty

W ponad 90 krajach, w tym w Polsce - firma UPS udostępniła klientom korzystającym z frachtu lotniczego elektroniczne odprawy celne. Rozszerzenie usługi (dotychczas zarezerwowanej dla przesyłek paczkowych) Faktura elektroniczna UPS o międzynarodowy fracht lotniczy oszczędza czas, pieniądze i lasy. Rozwiązanie to umożliwia zwiększenie wydajności poprzez integrację procesu zamówienia, przygotowania przesyłek i danych do faktur. Dane są następnie przekazywane, jeszcze przed samą przesyłką, do urzędów celnych, co pozwala wyeliminować problemy związane z dokumentacją papierową.

 

UPS jest pierwszym przewoźnikiem w branży, który zaoferował elektroniczną odprawę celną nadawcom przesyłek paczkowych, wprowadzając tę usługę w styczniu 2008 roku. Od tego momentu  zaoszczędzono niemal 250 milionów arkuszy papieru, co stanowi odpowiednik 21 650 drzew. Firma UPS oczekuje znacznego wzrostu tej liczy po objęciu nową usługą także klientów korzystających z usług frachtu lotniczego. W ścisłej współpracy z urzędami celnymi na całym świecie firma UPS zwiększyła do ponad 90 liczbę krajów docelowych, które akceptują dane elektronicznych deklaracji celnych i do ponad 70 liczbę krajów nadania, w których dostępne jest elektroniczne przetwarzanie dokumentacji międzynarodowych przesyłek eksportowych.

Faktura elektroniczna UPS to usługa dedykowana do branż produkcji przemysłowej i dystrybucji, a także handlu detalicznego, produktów konsumenckich, usług profesjonalnych, firm związanych z nowoczesnymi technologiami i innych, regularnie korzystających z przesyłek międzynarodowych.
(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.