Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics liderem w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Schenker Sp. z o.o. najbardziej odpowiedzialną firmą w kategorii „Transport, usługi, handel“ i drugą w Rankingu ogólnym. Po raz piąty rozdano laury najbardziej odpowiedzialnym firmom według Rankingu Odpowiedzialnych Firm organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Z pośród 66 przedsiębiorstw, które wzięły udział w projekcie, w gronie laureatów, na drugim miejscu w generalnej klasyfikacji, znalazła się firma Schenker Sp. z o.o., awansując w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy o 27 pozycji. DB Schenker Logistics został również uznany najbardziej odpowiedzialną firmą w kategorii branżowej „Transport, usługi, handel”.
- Na sukces w rankingu pracowaliśmy wspólnie przez wiele lat i gratulacje należą się wszystkim pracownikom” - mówi Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor Rozwoju Rynku, Schenker Sp. z o.o. - Moim zdaniem podwójne podium w tegorocznej edycji wynika z konsekwentnej realizacji strategii, w której zawsze obok ekonomii są obecne ekologia i etyka. Postawiliśmy na zrównoważony, odpowiedzialny rozwój. Ranking jest dla nas okazją do porównań z najlepszymi firmami i inspiracją do wyznaczania sobie ambitnych celów” – dodaje Monika Pachniak-Radzińska.
Co zadecydowało o spektakularnym awansie DB Schenker? Jak wskazuje redakcja „Dziennik Gazety Prawnej”: zaowocowała przede wszystkim konsekwentna praca nad poszczególnymi obszarami CSR i uwzględnianie w prowadzonych działaniach potrzeb każdej z grup interesariuszy: klientów, pracowników, dostawców, społeczności lokalnych oraz mediów. Docenione i zauważone zostały również: projekt badawczy „DB Schenker jako preferowany sąsiad”, program innowacji w firmie „Lwie pomysły”, oraz program wolontariatu pracowniczego „Czas Pomagania”.
Wśród laureatów V Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2011, oprócz DB Schenker, znalazły się również firma Danone (I miejsce), Telekomunikacja Polska (III miejsce), koncern farmaceutyczny GlaxoSmithKline (IV miejsce) oraz firma PKN Orlen (V miejsce). W kategorii branżowej „Transport, usługi, handel” na podium firma DB Schenker znalazła się przed Toyotą i Tesco.

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.