Dodaj ogłoszenie o pracy


XI regaty Volvo Ocean Race 2011-2012 z logistyką DHL

DHL jako oficjalny partner logistyczny Volvo Ocean Race, odpowiada za kompleksowe zarządzanie procesem logistycznym, począwszy od odbioru sprzętu i ekwipunku poszczególnych ekip z różnych lokalizacji, aż po terminową dostawę kontenerów do wyznaczonych punktów docelowych. W najbardziej prestiżowej imprezie żeglarskiej świata, która rozpoczęła się 29 października br., w porcie Alicante w Hiszpanii, biorą udział najlepsze załogi na świecie. DHL odpowiada za transport wysokiej klasy sprzętu dla załóg oraz pawilonów dla zwiedzających w obrębie dziesięciu portów uczestniczących w regatach, na trasie ponad 72tys. km. Firma odpowiada również za krótkoterminowe dostawy części zamiennych w przypadku awarii. Podczas regat DHL wykorzysta ogółem 152 kontenery do transportu setek ton materiałów.

 

- Całe przedsięwzięcie będzie monitorowane wspólnie z międzynarodowym centrum kontroli, powołanym na czas odbywających się regat. Dzięki pełnemu zakresowi usług logistycznych i frachtowych organizatorom, a także załogom i partnerom zapewniamy sprawny przebieg regat. Od punktu początkowego w Alicante w Hiszpanii, do mety w Galway w Irlandii, DHL jest odpowiedzialny za transport cennych urządzeń w ruchu lotniczym, morskim oraz drogowym - powiedział Reinier Vens, dyrektor projektu DHL dla Volvo Ocean Race.

 

DHL zapewnia przewóz dwóch identycznych 40-to stopowych kontenerów morskich i o ładowności 67 metrów sześciennych, w tym sprzętu oraz ekwipunku wszystkich ekip. Podczas, gdy załogi korzystają z zawartości pierwszego kontenera, logistycy z wyprzedzeniem dostarczą już kolejny do następnego punktu na trasie – po dotarciu na miejsce będą korzystać z niego zawodnicy, a w tym czasie jest transportowany już pierwszy kontener do następnego portu. Metoda ta gwarantuje dostawy na czas wraz z dostępnością niezbędnych urządzeń a w ten sposób DHL zawsze wyprzedza o krok ekipy regat.

 

Oprócz kontenerów morskich, DHL zapewnia każdej załodze kontenery na ładunki lotnicze. W przypadkach nadzwyczajnych, takich jak złamanie masztu, firma odpowiedzialna jest za natychmiastowe dostawy zastępcze. Aby zapewnić sprawną obsługę tego typu zleceń, został otwarty magazyn części zapasowych na lotnisku w Amsterdamie. To umożliwia dostawę towarów o ogromnych gabarytach, takich jak maszty, w krótkim czasie do dowolnego miejsca na świecie.

(źr. DHL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.