Dodaj ogłoszenie o pracy


Wtransnet "Contract" - giełda stałych tras i zleceń

Mogłoby się wydawać, że dla firm zlecających ładunki współpraca z giełdami to czysty zysk i możliwość znalezienia najtańszego przewoźnika na rynku. A co z jakością usług i bezpieczeństwem przewożonych ładunków? Dla wielu operatorów logistycznych, czy firm spedycyjnych, jakość i bezpieczeństwo wykonywanych usług transportowych są więcej warte niż kilka zaoszczędzonych eurocentów na kilometr.

 

Giełdy ładunków kojarzą się niekiedy przewoźnikom z ostatnią deską ratunku mogącą ich uchronić przed pustymi przejazdami, czy przymusowym przestojem taboru. W wielu przypadkach, zarówno oferowane stawki jak i bezpieczeństwo zawieranych okazyjnie transakcji, pozostawiają wiele do życzenia. Mogłoby się wydawać, że dla firm zlecających ładunki współpraca z giełdami to czysty zysk i możliwość znalezienia najtańszego przewoźnika na rynku. A co z jakością usług i bezpieczeństwem przewożonych ładunków?  Tak naprawdę obydwie strony, zlecający i realizujący transport, mają ten sam cel. Poczucie bezpieczeństwa, pewności i stabilizacji pracy. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, firma Wtransnet, zrzeszająca blisko 9 000 europejskich firm z sektora TSL, jako pierwsza na rynku wprowadziła rozwiązanie Contract – giełdę stałych tras i zleceń. To innowacyjne narzędzie jest swojego rodzaju platformą do nawiązywania stałej współpracy pomiędzy firmami transportowymi, spedycyjnymi i logistycznymi z całej Europy. Contract umożliwia firmom zgłaszanie ofert regularnych ładunków, a przewoźnikom wprowadzanie informacji o dostępnych pojazdach na preferowanych przez siebie trasach – rozwiązanie dostępne jest w trzech opcjach.

 

Giełda stałych tras pozwala na zawieranie długoterminowej współpracy dotyczącej transportu na konkretnych trasach oferowanych przez zleceniodawców (np. trzy plandeki na trasie Berlin – Warszawa, w konkretnych dniach tygodnia, na okres pół roku). W ten sposób przewoźnicy, którzy specjalizują się w transporcie na danym kierunku (np. mają już podpisane kontrakty na transport do Berlina i szukają ładunków powrotnych) lub ich bazy są zlokalizowane blisko miejsca załadunku, czy rozładunku, mogą nawiązać stałą współpracę, optymalizując jednocześnie wykorzystanie zasobów własnej firmy.
Innym rozwiązaniem oferowanym przez Contract jest giełda stałych zleceń, pozwalająca na zawieranie długoterminowych umów dotyczących stałej współpracy (np. zleceniodawca podnajmuje określoną liczbę samochodów przewoźnika na wyłączność, zapewniając mu ciągłą pracę na okres roku). Dzięki temu rozwiązaniu przewoźnik zwiększa rentowność swojej firmy zyskując poczucie stabilizacji i uniezależniając się od codziennej konieczności szukania zleceń na giełdach. Zleceniodawca zyskuje pewność stałej realizacji potrzebnego mu transportu oraz lepszą jakość usług, która jest możliwa do osiągnięcia przy bliższej i długotrwałej współpracy.
Dostępna w tej usłudze giełda naczep umożliwia także nawiązywanie stałej współpracy pomiędzy przewoźnikami posiadającymi ciągniki siodłowe a firmami, które potrzebują transportu naczep. Rozwiązanie to przydatne jest szczególnie dla firm zajmujących się transportem intermodalnym i pozwala zoptymalizować wykorzystanie zasobów zarówno po stronie przewoźnika jak i zlecającego transport.
Dzięki systemowi zbieżności ładunków i pojazdów, który kojarzy w czasie rzeczywistym oferty odpowiadające kryteriom zadanym przez zgłaszających i podejmujących ładunki, Contract w łatwy sposób umożliwia nawiązywanie długoterminowej współpracy obydwu stronom. Giełda oferuje mobilny system powiadamiania o wyspecyfikowanych ofertach, dostępnych poprzez komunikator, telefon lub wiadomość sms. Dodatkowo każda ze stron „kontraktu” może korzystać z usługi prezentacji firmy Meeting Point, serwisu tłumaczenia przez telefon, serwisu referencji i informacji o zrzeszonych firmach oraz darmowego systemu reklamacji płatności.

(źr. Wtransnet)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.