Konto pracodawcy


Wtransnet "Contract" - giełda stałych tras i zleceń

Mogłoby się wydawać, że dla firm zlecających ładunki współpraca z giełdami to czysty zysk i możliwość znalezienia najtańszego przewoźnika na rynku. A co z jakością usług i bezpieczeństwem przewożonych ładunków? Dla wielu operatorów logistycznych, czy firm spedycyjnych, jakość i bezpieczeństwo wykonywanych usług transportowych są więcej warte niż kilka zaoszczędzonych eurocentów na kilometr.

 

Giełdy ładunków kojarzą się niekiedy przewoźnikom z ostatnią deską ratunku mogącą ich uchronić przed pustymi przejazdami, czy przymusowym przestojem taboru. W wielu przypadkach, zarówno oferowane stawki jak i bezpieczeństwo zawieranych okazyjnie transakcji, pozostawiają wiele do życzenia. Mogłoby się wydawać, że dla firm zlecających ładunki współpraca z giełdami to czysty zysk i możliwość znalezienia najtańszego przewoźnika na rynku. A co z jakością usług i bezpieczeństwem przewożonych ładunków?  Tak naprawdę obydwie strony, zlecający i realizujący transport, mają ten sam cel. Poczucie bezpieczeństwa, pewności i stabilizacji pracy. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, firma Wtransnet, zrzeszająca blisko 9 000 europejskich firm z sektora TSL, jako pierwsza na rynku wprowadziła rozwiązanie Contract – giełdę stałych tras i zleceń. To innowacyjne narzędzie jest swojego rodzaju platformą do nawiązywania stałej współpracy pomiędzy firmami transportowymi, spedycyjnymi i logistycznymi z całej Europy. Contract umożliwia firmom zgłaszanie ofert regularnych ładunków, a przewoźnikom wprowadzanie informacji o dostępnych pojazdach na preferowanych przez siebie trasach – rozwiązanie dostępne jest w trzech opcjach.

 

Giełda stałych tras pozwala na zawieranie długoterminowej współpracy dotyczącej transportu na konkretnych trasach oferowanych przez zleceniodawców (np. trzy plandeki na trasie Berlin – Warszawa, w konkretnych dniach tygodnia, na okres pół roku). W ten sposób przewoźnicy, którzy specjalizują się w transporcie na danym kierunku (np. mają już podpisane kontrakty na transport do Berlina i szukają ładunków powrotnych) lub ich bazy są zlokalizowane blisko miejsca załadunku, czy rozładunku, mogą nawiązać stałą współpracę, optymalizując jednocześnie wykorzystanie zasobów własnej firmy.
Innym rozwiązaniem oferowanym przez Contract jest giełda stałych zleceń, pozwalająca na zawieranie długoterminowych umów dotyczących stałej współpracy (np. zleceniodawca podnajmuje określoną liczbę samochodów przewoźnika na wyłączność, zapewniając mu ciągłą pracę na okres roku). Dzięki temu rozwiązaniu przewoźnik zwiększa rentowność swojej firmy zyskując poczucie stabilizacji i uniezależniając się od codziennej konieczności szukania zleceń na giełdach. Zleceniodawca zyskuje pewność stałej realizacji potrzebnego mu transportu oraz lepszą jakość usług, która jest możliwa do osiągnięcia przy bliższej i długotrwałej współpracy.
Dostępna w tej usłudze giełda naczep umożliwia także nawiązywanie stałej współpracy pomiędzy przewoźnikami posiadającymi ciągniki siodłowe a firmami, które potrzebują transportu naczep. Rozwiązanie to przydatne jest szczególnie dla firm zajmujących się transportem intermodalnym i pozwala zoptymalizować wykorzystanie zasobów zarówno po stronie przewoźnika jak i zlecającego transport.
Dzięki systemowi zbieżności ładunków i pojazdów, który kojarzy w czasie rzeczywistym oferty odpowiadające kryteriom zadanym przez zgłaszających i podejmujących ładunki, Contract w łatwy sposób umożliwia nawiązywanie długoterminowej współpracy obydwu stronom. Giełda oferuje mobilny system powiadamiania o wyspecyfikowanych ofertach, dostępnych poprzez komunikator, telefon lub wiadomość sms. Dodatkowo każda ze stron „kontraktu” może korzystać z usługi prezentacji firmy Meeting Point, serwisu tłumaczenia przez telefon, serwisu referencji i informacji o zrzeszonych firmach oraz darmowego systemu reklamacji płatności.

(źr. Wtransnet)

kobiety w logistyce
Różnice wynagrodzeń kobiet i mężczyzn w Polsce są jedne z najniższych w UE
Kobiety w zarządach firm - perspektywa globalna
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
OCRK o niewzruszalności mandatu karnego
Wdrożenie inteligentnych tachografów – więcej pytań niż wiadomych!
Zasady odpoczynku kierowcy pojazdu ciężarowego na promie – o czym pamiętać nale ...
Zmiany zasad rozliczania kryptowalut – jak to działa?
Jedziesz na Węgry – koniecznie weź ze sobą dokument o badaniu technicznym
Czy w roku 2019 zdrożeje OC?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Przewoźnicy płaczą i płacą - czyli o wynagrodzeniach minimalnych w Europie
Psucie prawa – o ustawodawstwie celnym UE oczami brokera celnego!
Co zdominuje transport w 2019 roku?
Zmiany w ustawie o prawie lotniczym ułatwią realizację CPK
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Dziewiąta edycja Transport Week 2019 już za trzy tygodnie w Gdyni
DB Schenker uruchomił połączenie intermodalne między Polską a Turcją
Poczta Polska uruchomiła międzynarodową przesyłkę paletową
Aktywizacja bezrobotnych – czy rządowe bony się sprawdzają?
C.H. Robinson z tytułem Top Employer 2019
WISTA Poland – podsumowanie 2018 i plany na rok 2019!
DKV wprowadza możliwość płatności za mandaty kartą paliwową
Dachser rozbudowuje poznański oddział
ID Logistics i Sogefi rozwijają współpracę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC