Dodaj ogłoszenie o pracy


Operator logistyczny – zawodem przyszłości!

Ciągły wzrost zapotrzebowania na usługi logistyczne doprowadził do silnego rozwoju tej branży a co za tym idzie do zwiększonego zapotrzebowania na wykwalifikowanych pracowników. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku Wyższa Szkoła Cła i Logistyki przygotowała ofertę studiów podyplomowych przygotowujących do pracy w charakterze operatora logistycznego.

 

ZARZĄDZANIE MIĘDZYNARODOWYMI ŁAŃCUCHAMI LOGISTYCZNYMI – OPERATOR LOGISTYCZNY - STUDIA PODYPLOMOWE realizowane wspólnie z Uczelnią im. H. Chodkowskiej


1. Cele kształcenia
Celem kształcenia jest przygotowanie uczestników do nowoczesnego zarządzania międzynarodowymi łańcuchami logistycznymi.
Studia dostarczają uczestnikom wiedzy z zakresu logistyki przemysłowej, przygotowują managerów firm logistycznych kształtujących międzynarodowe łańcuchy logistyczne. W trakcie studiów słuchacze będą mogli pogłębić swoją wiedzę i rozwinąć niezbędne kompetencje oraz umiejętności krytycznego i analitycznego myślenia na temat optymalizacji problemów decyzyjnych związanych z zarządzaniem przepływu dóbr rzeczowych i informacji w obszarze krajowych i międzynarodowych łańcuchów logistycznych.
W trakcie studiów będą oni mogli uzupełnić i poszerzyć interdyscyplinarną wiedzę niezbędną do zrozumienia zagadnień związanych z zarządzaniem łańcuchami logistycznymi w środowisku międzynarodowym.


Studia są przeznaczone dla absolwentów studiów I i II stopnia, którzy pragną rozwijać się w branży logistycznej, osób pragnących poszerzyć swoje kwalifikacje w zakresie zarządzania łańcuchami logistycznymi. W trakcie zajęć uczestnicy zostaną zaznajomieni z aktualnym stanem interdyscyplinarnej wiedzy jaką jest logistyka.

 

Absolwent studiów będzie znał:
posiadał branżową wiedzę i umiejętności niezbędne do operacyjnego zarządzania łańcuchami logistycznymi,
zasady sterowania przepływami informacji oraz podstawowe standardy logistyczne w kontekście logistyki międzynarodowej,
systemy zarządzania logistycznym łańcuchem dostaw oraz pracę operatora logistycznego,
zasady organizowania i realizacji operacyjnej działalność logistycznej w środowisku międzynarodowym,
zasady pracy na stanowiskach odpowiedzialnych za transport towarów, zarządzanie obiektami magazynowymi, gospodarkę zaopatrzeniową lub wewnętrzny obrót towarowy,
zasady zarządzania obrotem towarowym na rynku krajowym i międzynarodowym.


Organizacja studiów
Studia podyplomowe prowadzone są wspólnie przez Instytut Zarządzania Uczelni H. Chodkowskiej i Wyższą Szkołę Cła i Logistyki. Na studia przyjmowani są absolwenci studiów wyższych, którzy złożą wymagane dokumenty.
Program studiów obejmuje łącznie 220  godzin zajęć dydaktycznych. Studia trwają dwa semestry i rozpoczynają się w semestrze zimowym. Zajęcia są realizowane podczas dwudniowych zjazdów (sobota-niedziela) lub w trybie wieczornym w ciągu tygodnia. Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie zaliczeń z wszystkich przedmiotów, przewidzianych w programie kształcenia oraz opracowanie pracy pisemnej pod kierunkiem promotora. Ukończenie potwierdzane jest świadectwem ukończenia studiów podyplomowych.

Plan studiów obejmuje:
Nowoczesne koncepcje i metody zarządzania logistyką
Systemy logistyczne przedsiębiorstw
Audyt logistyczny
Problemy magazynowania
Nowoczesne systemy transportowe
Praktyczne zastosowanie logistyki moduł A – na poziomie przedsiębiorstwa (I semestr)
Praktyczne zastosowanie logistyki moduł B – na poziomie operatora logistycznego (II semestr)
Praktyczne zastosowanie logistyki moduł C – na poziomie międzynarodowym *
Transport w łańcuchach logistycznych
Seminaria dyplomowe
Razem:  220 godz.


Opiekun merytoryczny: dr inż. Andrzej Wojciechowski – specjalista za zakresu projektowania systemów logistycznych. Ekspert w dziedzinie rozwiązań systemowych systemowych logistyce. Wieloletni pracownik naukowy Instytutu Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Wyższej Szkoły Cła i Logistyki. Współpracuje z organizacjami szkoleniowymi, autor ponad 200 publikacji naukowych naukowych kraju i za granicą.

Koszt:
Opłata rekrutacyjna: 350 zł
3000 zł / semestr
W przypadku opłaty za 2 semestry z góry: 5800 zł


Bliższych informacji udziela i zapisy przyjmuje:
Międzyuczelniane Centrum Szkoleń i Studiów Podyplomowych
03-301 Warszawa, ul. Jagiellońska 82
tel.: +48 22 262-88-66, tel. kom.: 661-880-506
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.