Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe centrum dystrybucji Rabena na Ukrainie

Dniepropietrowsk, to nowa siedziba spółki Raben Ukraina, która  przeniosła się właśnie do nowego centrum dystrybucyjnego. Jest to obiekt klasy “A”, o całkowitej powierzchni 6500 m2. 1750 m2 przeznaczonych jest na cross-dock, a 4750 m2 na składowanie.

 

- Analiza sytuacji rynkowej pokazała, że w Dniepropietrowsku jest duże zapotrzebowanie na wysokiej klasy usługi w zakresie logistyki kontraktowej. Nowy magazyn oferuje większe możliwości w zakresie przeładunku i umożliwia optymalizację kosztów usług transportowych na terenie wschodniej i południowej Ukrainy, a także na skrócenie czasu dostaw w tym regionie o jeden dzień” – mówi Boris Khruslov, Dyrektor Zarządzający Raben Ukraina.

 

13 nowych doków zapewnia właściwe warunki do elastycznego i szybkiego załadunku,  rozładunku i transportu. Dodatkowo, poprzez system wideo-monitoringu, możliwe jest kompleksowe śledzenie każdej przesyłki w magazynie, a zraszający system przeciwpożarowy, w który jest wyposażony magazyn, zapewnia bezpieczeństwo towarów, które się tam znajdują.

Do nowego centrum można się dostać z Dniepropietrowska od strony Połtawy. Takie położenie pozwala uniknąć ryzyka związanego z ograniczeniami możliwości wwozu pewnych ładunków. Z drugiej strony, wspomniane rozwiązanie pozwoli firmie na przyspieszenie tranzytów na kierunkach: Kijów, Donieck, Zaporoże, Symferopol, okręg kijowski i inne, bez potrzeby wjeżdżania do samego miasta.

- W latach 2011 i 2012 planujemy także rozwinąć naszą infrastrukturę w południowym i zachodnim regionie Ukrainy. Inwestujemy również w system CRM, rozwój zawodowy naszych Pracowników i rozwiązania IT, w celu zoptymalizowania operacji magazynowych i procesów przeładunkowych - dodaje Boris Khruslov.
(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.