Dodaj ogłoszenie o pracy


Alphabet zamiast ING Car Lease

Niemiecka firma Alphabet oraz  ING Car Lease połączyły siły. Europejskie organy ds. konkurencji wyraziły zgodę na połączenie dwóch firm. Zgodnie z oświadczeniem z lipca, firmaAlphabet przejęła ING Car Lease za kwotę 637 milionów euro. Transakcję zakończono 30 września 2011 roku.


Zintegrowana firma będzie funkcjonowała pod nazwą Alphabet i uplasuje się w pierwszej piątce rankingu największych firm na rynku europejskim. Dwie firmy połączą środki finansowe oraz usługi, aby rozbudowywać swoją strategię rozwoju. Nowa firma ma teraz ponad 460 000 samochodów w zarządzaniu (stan na koniec sierpnia) i jest reprezentowana w 18 krajach.
Ed Frederiks, były dyrektor generalny ING Car Lease oraz obecny współdyrektor generalny zintegrowanej firmy twierdzi, iż fuzja będzie miała pozytywny wpływ na obecnych i przyszłych klientów. Frederiks powiedział również: „Nasi obecni i przyszli klienci skorzystają na naszej silniejszej pozycji i możliwe będzie zoptymalizowanie portfolio. Połączenie tych dwóch wyjątkowych marek zapewni najlepszą możliwą ofertę na usługi i produkty dla naszych klientów w Europie. Bazujemy na umiejętnościach i doświadczeniu z przeszłości, aby unowocześnić oraz w skuteczny sposób uwzględnić potrzeby zrównoważonego rozwoju i mobilności w zarządzaniu flotą w przyszłości.

Firma zamierza nadal opierać swoją działalność na współpracy z wieloma producentami samochodów – dzięki temu będzie mogła w pełni dopasować swoją ofertę do potrzeb poszczególnych klientów flotowych.W najbliższym czasie nową firmę czeka zintegrowanie działań oraz kultur obu jednostek.
(źr. ING Car Lease)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.