Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS rozbudowuje hub lotniczy w Kolonii/Bonn

Rozbudowa pomoże obsłużyć wzrastający ruch i zapewni utrzymanie niezawodności oraz przepustowości dla klientów w Europie i poza jej granicami.  Działania te znacząco zwiększą wydajność sortowania, z obecnych 110 tys. do 190 tys. paczek na godzinę. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 200 mln USD, co jest największą inwestycją UPS w eksploatowane obiekty poza granicami USA. W wyniku rozbudowy powstanie ok. 200 nowych miejsc pracy.

 

Firma ogłosiła plany  rozbudowy europejskiego węzła lotniczego z okazji jubileuszu 25-lecia rozpoczęcia przez UPS działalności w porcie lotniczym Kolonia/Bonn w Niemczech. Projekt, którego zakończenie planowane jest na koniec 2013 r., zakłada wyposażenie istniejącego obiektu w dodatkowe, najnowocześniejsze technologie, a także znaczną rozbudowę już istniejącego budynku. Dobudowany fragment częściowo byłby przeznaczony do obsługi większych przesyłek frachtowych. Działania te znacząco zwiększą wydajność sortowania, z obecnych 110 tys. do 190 tys. paczek na godzinę. Dzięki temu węzeł lotniczy UPS na lotnisku Kolonia/Bonn pozostanie jedną z najbardziej zaawansowanych sortowni na świecie.

 

Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 200 mln USD, co jest największą inwestycją UPS w eksploatowane obiekty poza granicami USA.

 

UPS wybrało port lotniczy Kolonia/Bonn jako miejsce swojego europejskiego węzła lotniczego ze względu na doskonałe położenie w sercu najbardziej wydajnego gospodarczo regionu w Europie oraz dobrze rozwiniętą sieć dróg i infrastrukturę. Ponadto sprzyjające lokalne warunki pogodowe, pozwalały na loty przez cały rok, na lotnisku znajdował się znakomity system dróg startowych, dostępna była także wykwalifikowana i elastyczna siła robocza. Te zalety pozostają aktualne do dzisiaj. Co niezwykle istotne, port lotniczy Kolonia/Bonn pozwala firmie UPS także na loty nocne, co najmniej do roku 2030.
 
- Węzeł lotniczy w Kolonii jako lokalizacja, wciąż pozostaje najlepszą z możliwych pozwalając skutecznie obsługiwać klientów na ważnych szlakach handlowych w Europie, a także na kierunkach do Ameryki i Azji – powiedział Jim Barber, prezes UPS Europe. - Ta inwestycja pokazuje nasze zaangażowanie i długofalowe przekonanie o sile europejskiej gospodarki i firm, które wytwarzają towary poszukiwane na całym świecie.

 

UPS odnosi w Europie sukcesy, czego przykładem jest złożona roczna stopa wzrostu eksportu, wynosząca ponad 10proc. na przestrzeni ostatnich 10 lat. Ogłoszone 15 września plany rozbudowy przygotują UPS do dalszego rozwoju działalności na rynku międzynarodowych przesyłek ekspresowych.

- Dzisiejszy komunikat to dobra wiadomość dla klientów UPS w Europie i na całym świecie – dodał Barber. - Wyższa przepustowość i wydajność obiektów na lotnisku Kolonia/Bonn zagwarantuje utrzymanie najwyższego możliwego poziomu usług we współczesnej, bardzo konkurencyjnej i szybko zmieniającej się gospodarce.

UPS już dziś jest największym pracodawcą w porcie lotniczym Kolonia/Bonn, zatrudniając niemal 2300 osób. W wyniku rozbudowy do końca 2013 r. powinno powstać ok. 200 nowych miejsc pracy. Liczba ta będzie rosnąć w miarę wzrostu wykorzystania nowych mocy.
(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.