Dodaj ogłoszenie o pracy


Wybrano zwycięzców konkursu Prologis Najlepszym'11

ProLogis wraz z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu wyróżnili Najlepszego Absolwenta, autora Najlepszej Pracy Licencjackiej oraz autora Najlepszej Pracy Magisterskiej w szóstej edycji konkursu „ProLogis Najlepszym”.  Pamiątkowe dyplomy oraz stypendia w wysokości 4 000 złotych wręczono podczas inauguracji roku akademickiego 2011/2012 poznańskiej uczelni logistycznej.

 

Szóstą edycję konkursu Prologis Najlepszym na Najlepszego Absolwenta WSL w roku akademickim 2010/2011 wygrał Marcin Czajczyk, absolwent Wyższej Szkoły Logistyki i niemieckiej Technische Hochschule Wildau. W ciągu sześciu semestrów studiów licencjackich, na kierunku logistyka ze specjalnością logistyka handlu i dystrybucja, uzyskał wysoką średnią ocen na poziomie 4,83 oraz otrzymał na obronie pracy dyplomowej ocenę 5,0. Spośród pozostałych kandydatów do tej nagrody wyróżnił się także bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego (zdany Goethe Zertifikat C1) oraz dużym zaangażowaniem w realizowany program studiów. Jego dodatkowym atutem był udział w wymianie międzynarodowej w ramach programu Erasmus.  Najlepszą Pracą Magisterską Wyższej Szkoły Logistyki w minionym roku akademickim została praca Pani Katarzyny Jesionkowskiej pod tytułem „Inwestycje budownictwa mieszkaniowego w województwie wielkopolskim na przykładzie gminy Dopiewo” napisana pod kierownictwem doc. dr. Zbyszko Pawlaka. W konkursie na Najlepszą Pracę Licencjacką WSL 2011 zwyciężyła praca Pana Mateusza Bronowicza pod tytułem „Zabezpieczenie logistyczne akcji ratowniczych na przykładzie katastrofy cystern z produktami ropopochodnymi w Swarzędzu w 2007 roku” napisana pod kierownictwem dr. Andrzeja Taratajcio.

 

Celem konkursu, który jest  organizowany od sześciu lat wspólnie z WSL jest promowanie ambitnych absolwentów i autorów twórczych prac dyplomowych, aby ułatwić zawodowy start przyszłym ekspertom w dziedzinie logistyki.
(źr. WSL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.