Dodaj ogłoszenie o pracy


Praca w logistyce Poznań, wielkopolskie

Poznań to kolebka logistyki i gospodarki magazynowej. To tutaj zaczęła się historia polskiej logistyki i stąd wywodzą się pierwsi eksperci z logistyki i magazynowania. To tutaj też powstała pierwsza logistyczna uczelnia wyższa przygotowująca młodzież do zawodów i pracy w logistyce.

 


Pierwsze opracowania raportowe opisujące logistykę i powierzchnie magazynowe wyszły właśnie z Poznania i z wielkopolskich instytutów. To tutaj narodziły się największe gwiazdy polskiego świata logistyki. Można śmiało powiedzieć, że jest to centrum polskiej logistyki i magazynowania. Stąd też dosyć dobrze jest tutaj rozwinięty rynek pracy w logistyce. Nie tylko pod kątem podaży miejsc pracy w logistyce, ale też i podaży pracowników. Logistyczna uczelnia wyższa oraz liczne technika i licea o profilu logistycznym i spedycyjnym wypuszczają co roku łącznie kilka tysięcy absolwentów. Część z nich trafia do pracy w logistyce w Poznaniu i woj. wielkopolskim, ale jednak większość zasila wolne wakaty w branży TSL w pozostałych regionach i lokalizacjach logistycznych w Polsce.


Wielkopolska w racji bliskiego położenia granicy w Niemcami przyciąga głównie kapitał niemiecki północnoeuropejski. Stąd w rejonie Poznania i woj. wielkopolskiego znaczna część firm logistycznych i spedycyjnych to firmy wywodzące się z Niemiec, Szwecji, Danii, mające spółki córki w Polsce.  To dobre miejsca pracy o ukształtowanej kulturze korporacyjnej i wysokich standardach zatrudnienia. Głównym obszarem usług są usługi transportowe drogowe, magazynowania i dystrybucji towarów. Zapotrzebowanie na rynku pracy w logistyce, dotyczy więc głównie zawodów: spedytor, magazynier, dyspozytor, kierowca, kurier oraz kadra zarządzająca zarówno w obszarze operacyjnym jak wsparcia biznesu. Poznańska logistyka to również innowacyjność i pionierstwo we wdrażaniu nowych rozwiązań w łańcuchach logistycznych oraz łańcuchach przepływów towarów. Rynek logistyczny jest tutaj szczególnie prężnie działający i otwarty na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań. Firmy stawiają więc wysokie wymagania kandydatom do pracy. Liczą się umiejętności, talenty i predyspozycje osobowościowe oraz wiedza praktyczna. Młodzież przygotowująca się do zawodów i pracy w logistyce dba o zdobywanie umiejętności od samego początku edukacji, a pomagają jej w tym operatorzy logistyczni i firmy spedycyjne z Poznania i woj. wielkopolskiego. Rynek pracy w logistyce w Poznaniu jest rynkiem ludzi młodych, być może stąd prężność tego środowiska w podejściu do innowacyjności i wdrażania nowych rozwiązań logistycznych. Nie mniej jednak liczy się doświadczenie, zwłaszcza na stanowiskach managerskich i w zawodzie spedytora. Tutaj młodzi ludzie na taryfę ulgową nie mają co liczyć, muszą przejść swoją ścieżkę rozwoju, tak jak każdy inny przed nimi chcąc podjąć samodzielną pracę w roli spedytora. Każdy kto przeszedł tą ścieżkę, zapewnia że warto było!

(Opr. PwL.pl)

 

Szukasz pracy w logistyce w Poznaniu zobacz oferty pracy: http://www.pracujwlogistyce.pl/oferty

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.