Dodaj ogłoszenie o pracy


Co czeka Twoją firmę transportową po 4 grudnia 2011 r. - konferencja Logistyka.infor.pl

Już niebawem zaczną obowiązywać nowe wymagania wobec przewoźników. Firmy transportowe będą musiały m.in. mieć własną bazę eksploatacyjną, zatrudniać zarządzających transportem, wykazać dobrą reputację i minimalną zdolność finansową.


 
4 grudnia 2011 roku zaczną obowiązywać w Polsce dwa rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady WE z 21 października 2009 roku.
 

Nowe przepisy wprowadzają nowe wymagania od przewoźników prowadzących działalność na terenie UE. Ile firm ich nie spełni ? Dziś trudno odpowiedzieć na to pytanie, bo uwaga firm i mediów skupiona jest na problemie na systemie elektronicznego poboru opłat drogowych na autostradach. Zaś Przewoźnicy nie mają wystarczającej wiedzy na ten temat. 


 
Specjalnie dla firm transportowych Grupa INFOR i portal www.logistyka.infor.pl zorganizowali jednodniową konferencję, na której specjaliści omówią zakres zmian i odpowiedzą na najważniejsze pytania:
 
Kogo dotyczą zmiany wprowadzone przepisami unijnymi (Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady WE nr 1071-2009 z dnia 21 października 2009 r oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady WE nr 1072-2009 z dnia 21 października 2009 r.?
Jakie formalności muszą spełnić firmy przewozowe ?
Jak uzyskać nową licencję wspólnotową ?
Kto będzie wydawał nowe licencje i jak wymienić dotychczasowe uprawnienia ?
Jakie wymogi musi spełniać siedziba przedsiębiorcy transportowego ?
Kto może być zarządzającym transportem, jakie musi mieć kompetencje ?
Jak rozumieć wymóg „dobrej reputacji ?
 
Jakie warunki musi spełniać baza eksploatacyjna ?
Jakim zapleczem technicznym (niezbędny sprzęt techniczny) musi dysponować przedsiębiorca transportowy ?
 
Jak wypełnić warunki „minimalnej zdolności finansowej” ?
Jaki jest wymagany kapitał i rezerwa finansowa ?
 
Kto będzie kontrolował firmy transportowe pod kątem spełniania wymogów prawa unijnego ?
 
Na jakim etapie są prace MI, które odpowiada za dostosowanie polskich przepisów do prawa unijnego ?
 

Na spotkanie zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele: Ministerstwa Infrastruktury, Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, a także specjaliści z zakresu prawa i praktycy m.in . dyrektor zarządzający PEKAES SA.
 

Miejsce konferencji:  Warsaw Conference Center http://warsawcc.pl/ - ul. Górczewska 124, (budynek Wola Court) piętro III, wejście przez pokój 308
 

Data: 19 października 2011 r.
Godzina rozpoczęcia: 10.00
Cena: 290 zł +VAT
 
Szczegóły: http://logistyka.infor.pl/konferencje
 

Partnerzy konferencji:         
 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.