Dodaj ogłoszenie o pracy


Najlepszy Pracodawca 2011 w branży TSL - Apreo Logistics!

Po raz trzeci już z rzędu firma ApreoLogistics znalazła się w czołówce badania pt. "Najlepszy Pracodawca". W tym roku Apreo zajęła 4 miejsce w Polsce i pierwsze w sektorze TSL w badaniu przeprowadzonym przez Aon Hewitt. Badanie firm obejmowało ocenę kultury organizacyjnej, satysfakcji pracowników, jakości relacji HR, strategii inwestycji w zespół i standardów kadry zarządzającej.

 

Z pewnością jest to ogromny sukces, zwłaszcza że Apreo ma za sobą rok ważnych zmian, zarówno z punktu widzenia pozycji rynkowej firmy, jak i struktury zespołu. W wyniku przeprowadzonej w grudniu 2010 roku akwizycji spółek z Grupy Equus Apreo stało się pracodawcą zatrudniającym ponad 300 pracowników.

 

(na zdj. Arek Glinka, źr. ApreoLogistics)- Talent do przeprowadzania przejęć i łączenia oddzielnych organizmów operacyjnych to jedno, a zbudowanie ponownie zespołu, w którym ludzie mają do siebie zaufanie i rozumieją swoją rolę oraz znaczenie zachodzących z ich udziałem zmian to drugie.  – mówi Arkadiusz Glinka, prezes zarządu Apreo Logistics. Wysoki standard pracy z ludźmi wymaga ciągłej i systematycznej pracy. Obecność Apreo w rankingu Najlepsi Pracodawcy 2011 to dowód otwartości na oceny i ciągłej chęci poprawiania się.
Mamy tak ambitne cele, że byłoby głupotą nie dbać o atmosferę w pracy i nie słuchać opinii na swój temat. – dodaje Arkadiusz Glinka. Odmieniamy słowo ludzie przez wszystkie przypadki i zwracamy uwagę każdemu pojedynczemu pracownikowi, że to właśnie od niego zaczyna się wszystko, co najlepsze i aż do końca tylko od niego zależy. Jesteśmy idealistami i to przyciąga do nas naprawdę wyjątkowych ludzi.

 

Jak wynika z badania, firmy z grona Najlepszych Pracodawców konsekwentnie utrzymują wysoką przewagę nad rynkiem, wyprzedzając średni poziom zaangażowania pracowników aż o 30proc..
Reprezentacja firm logistycznych, które wzięły udział w badaniu to tylko 4proc. wszystkich uczestników.
(źr. Apreo Logistics)

O badaniu Najlepsi Pracodawcy 2011
- 112 uczestniczących firm
- dwie kategorie organizacji*: małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże przedsiębiorstwa
0 41 042 pracowników, reprezentujących ok. 83 tys. zatrudnionych w firmach biorących udział w Badaniu, oceniło swoich pracodawców w 20 obszarach

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.