Dodaj ogłoszenie o pracy


Golf dla wszystkich - DHL GF promuje grę w golfa w Polsce wśród młodzieży i kobiet!

(Aut.fot. Polski Związek Golfa)Golf należy do najpopularniejszych dyscyplin sportu na świecie, zarówno pod względem liczby widzów jak i zawodników. Obecnie szacuje się, że dyscyplinę tę uprawia ok. 60 mln ludzi na całym świecie (z czego najwięcej w USA ok. 50 mln), w Europie ok. 4 mln, a w Polsce ok. 20 tys. osób, z czego zarejestrowanych graczy jest ok. 3 tys, w 51 klubach golfowych. Dyscyplina została również wpisana do dyscyplin olimpijskich na igrzyskach w 2016r. w Rio de Janeiro.

Przez miłośników tego sportu dyscyplina ta uznawana jest za najbardziej czystą w grze i fair play, gdyż jest to gra z samym sobą, nie ma tutaj miejsca na niezdrową rywalizację. To gra dla wszystkich: mężczyzn, kobiet a nawet dzieci, to gra rodzinna. Polski Związek Golfa wraz z partnerami wśród których jest firma DHL Global Forwarding i Bank Citi Handlowy chcą aby dyscyplina ta stała się tak samo popularna w Polsce, jak jest w innych krajach. W planach PZG jest budowa przyszkolnych pól golfowych i wprowadzenie zajęć nauki gry w golfa do zajęć wychowania fizycznego.

- Gram w golfa od kilku lat i zachęcam wszystkich do spróbowania tej dyscypliny. To piękna i czysta gra, nie ma w niej miejsca na niezdrową konkurencję, to przede wszystkim sport towarzyski. Włączając się w akcję popularyzacji tej dyscypliny mamy nadzieję, że wkrótce stanie się ona grą dostępną dla wszystkich. Chcemy też obalić mit, że jest to sport drogi i tylko dla wybranych, to nie prawda bo jest to sport dla wszystkich, można nawet powiedzieć rodzinny. - mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej Piotr Iwaniuk prezes zarządu DHL Global Forwarding. - Zaangażowaliśmy się w promowanie tej dyscypliny, gdyż wpisuje się doskonale w naszą strategię - zasady fair play, etykieta golfa oraz walka z samym sobą, a nie przeciwnikiem to reguły, które pracownicy DHL GF stosują w codziennych działaniach. - mówił Piotr Iwaniuk.

PZG zamierza propagować grę w golfa szczególnie wśród młodzieży i kobiet. W Polsce odbywa się co roku kilkanaście turniejów golfowych, przeznaczonych dla różnych zawodników: juniorów, amatorów, kobiet, rodzin. W ramach akcji propagowania tej dyscypliny PZG wspiera naukę gry w golfa w szkołach podstawowych i średnich dostarczając niezbędny sprzęt do nauki i pomoc dydaktyczną.

(Źr. DHL/PZG/red. Pracujwlogistyce.pl)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.