Konto pracodawcy


Emirates SkyCargo zwiększa możliwości przewozu farmaceutyków

Linie Emirates SkyCargo rozbudowały infrastrukturę i zwiększyły możliwości przewozu produktów farmaceutycznych wrażliwych na temperatury. Przewoźnik rozpoczął obsługę tych towarów w nowym, specjalistycznym terminalu w Chicago. Obiekt przeznaczony specjalnie do magazynowania i przeładunków leków zajmuje powierzchnię przeszło tysiąc metrów kwadratowych z możliwością dalszej rozbudowy.

Nowy terminal zapewnia całkowitą ochronę leków dzięki temperaturze kontrolowanej w procesie przyjęcia, kompletacji i segregacji, składowania i operacji na rampie załadunkowej. Roczna przepustowość terminala to 15 tys. ton przesyłek farmaceutycznych. W terminalu znajdują się strefy temperatury kontrolowanej w zakresie od 2 do 8 oraz od 15 do 25 stopni Celsjusza. Dzięki bliskiej odległości między terminalem a rampą załadunkową udało się ograniczyć czas załadunku towarów na pokład samolotu.
Nowy magazyn w Chicago jest częścią szerszej strategii Emirates SkyCargo polegającej na wzmocnieniu ochrony produktów medycznych wrażliwych na temperatury nie tylko w porcie macierzystym w Dubaju, ale także na całej trasie przewozu. Bazując na sukcesie korytarzy farmaceutycznych wprowadzonych w styczniu 2018 r., przewoźnik rozszerzył swoją początkową sieć z 12 do 20 stacji farmaceutycznych.

Emirates SkyCargo odnawia też certyfikat GDP na operacje w hubie lotniskowym w Dubaju. W tym roku operacje przewoźnika w zakresie przewozu leków na terenie Dubaju, w tym całodobowe połączenie ciężarowe między terminalami na lotniskach Dubai International i Dubai World Central, uzyskały certyfikat zgodności z wytycznymi dotyczącymi dobrej praktyki dystrybucyjnej (GDP) UE. Firma po raz pierwszy uzyskała certyfikat w 2016 r., odnawiając go w 2017 i 2018 r. W tym roku linie zostały poddane drobiazgowemu audytowi przez towarzystwo Bureau Veritas, w trakcie którego obiekty i procesy stosowane przy obsłudze produktów farmaceutycznych przeszły gruntowną ewaluację. Linie Emirates SkyCargo dysponują największym wielolotniskowym węzłem komunikacyjnym z certyfikatem GDP w Dubaju, który zajmuje łącznie ponad 8,6 tys. mkw. powierzchni do składowania i przeładunku leków. W roku finansowym 2018/19 przewoźnik przetransportował ponad 75 tys. ton leków.

(źr. Emirates SkyCargo)

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w transporcie lekkim – czyli busy na europejskich drogach
Pracownicze Plany Kapitałowe w 10 pytaniach i odpowiedziach
Niższa stawka PIT od 1 października a rok podatkowy
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
O kosztach budowy dróg – ile za ile?
Unia zaprzecza sama sobie i stawia cele nie do spełnienia
Dostawa alkoholi a wyzwania w okresie przedświątecznym - komentarz eksperta
Pakiet mobilności nie do zatrzymania?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
GLS stawia na ekologiczne pojazdy
GLS Poland partnerem WTS Sparta
Linie Emirates przewiozły już 46 mln ton cargo z/do Warszawy
Komunikacja międzykulturowa na 25-lecie WISTA Poland
Volvo Trucks działa już 25 lat na polskim rynku
Trans Polonia podsumowała wyniki za I półrocze 2019
PEKAES – otwiera nowy terminal w Legnicy
Zbyt niskie wynagrodzenie głównym powodem decyzji o zmianie miejsca pracy
Grupa Fracht otwiera nowy oddział w Egipcie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC