Dodaj ogłoszenie o pracy


Międzynarodowa konferencja logistyczna FOOD in ECO NETWORK - FOODNET

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji logistycznej FOOD in ECO NETWORK - FOODNET - Międzynarodowy Dzień Networkingowy, która odbędzie się w Łodzi, w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 15 listopada 2018 roku.

Celem konferencji jest powołanie do życia międzynarodowego, logistycznego meta klastra –  czyli sieci połączeń biznesowych w zakresie logistyki spożywczej, tworzonej obecnie (w ramach unijnego projektu FoodNet) z udziałem dużych inicjatyw klastrowych z Belgii, Hiszpanii, Łotwy, Polski i Rumunii.

W czasie konferencji podpisana zostanie umowa między pięcioma klastrami, gwarantująca wszystkim interesariuszom długotrwałe współdziałanie w zakresie tworzenia łańcucha biznesowych wartości, zarówno w obszarze działania na terenie Europy jak i na rynkach trzecich. Będzie to sieć gospodarcza o dużym znaczeniu kontynentalnym.

Utworzenie międzynarodowego meta klastra FoodNet to główny cel europejskiego projektu o tej samej nazwie, którego założenia możecie Państwo poznać tutaj: http://www.foodnet-project.eu/

Krajowym partnerem inicjatywy meta klastrowej i jednocześnie koordynatorem projektu FoodNet jest łódzki klaster LODZistics, który działa aktywnie na obszarze całej Polski Centralnej: https://lodzistics.pl/pl/o-nas/

Program spotkania:
11.15 - Rejestracja Uczestników;
11.45 – 12.00 -  Powitanie Uczestników;
12.00 – 12.15 – Szansa na rozwój eksportu łódzkiego - prezentacja FOOD in ECO NETWORK;
12.15 – 12.30 - Uroczyste podpisanie umowy, inicjującej zawiązanie meta-klastra Food In Eco Network (FoodNet), międzynarodowej platformy współpracy klastrów agro-logistycznych;  
12.30 – 12.45 – Szanse i zagrożenia branży logistycznej w Polsce, dyskusja;
12.45 – 13.15 – Przerwa kawowa, briefing prasowy;
13.15 – 14.15 – Jak radzą sobie klastry w Europie? - modele biznesowe klastrów z Polski, Belgii, Łotwy, Rumunii i Hiszpanii;
14.15  - 15.15  Lunch
15.15  - 17.00 Networking , koktail





czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.