Konto pracodawcy


Emirates zwiększają przewozy cargo

Emirates SkyCargo – linie lotnicze cargo należące do Emirates zwiększyły swoje zaangażowanie w przewozy cargo. W obecnej sytuacji globalne przewozy ładunków lotniczych zostały poważnie ograniczone z powodu obostrzeń dotyczących lotów pasażerskich, jednak Emirates SkyCargo pracują na pełnych obrotach.
Linie wprowadziły dodatkowe loty samolotów towarowych oraz usługi transportu drogowego, dzięki czemu firma wspiera przewóz niezbędnych ładunków, takich jak farmaceutyki, materiały medyczne, produkty łatwo psujące się i inne surowce.

Od połowy stycznia do połowy marca 2020 r. Emirates SkyCargo przetransportowały łącznie ponad 225 tys. ton ładunku, z czego 55 tys. ton stanowiły artykuły spożywcze, w tym owoce, warzywa, mięso i owoce morza, a ponad 13 tys. ton to ładunek farmaceutyczny. Zgodnie z rozporządzeniem rządu przewoźnik odpowiednio wykorzystuje przepustowość ładunków lotniczych, aby zapewnić stałą dostawę i uzupełnianie żywności i leków na terenie ZEA.

- Emirates SkyCargo jest przewoźnikiem zorientowanym na klienta i bardzo poważnie podchodzi do transportu towarów niezbędnych dla społeczności i ułatwiania handlu światowego. Dzięki naszej flocie, która pracuje na pełnych obrotach i która łączy planowe i doraźne operacje, możemy utrzymać przepływ towarów, takich jak zaopatrzenie medyczne i farmaceutyczne, sprzęt czy artykuły spożywcze do miejsc na świecie, gdzie są one najbardziej potrzebne – powiedział Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Emirates SkyCargo. - Szukamy również nowych i innowacyjnych sposobów na najlepszą obsługę naszych klientów i rynków globalnych. Pozostajemy w bieżącym kontakcie z partnerami, aby optymalizować usługi i jak najlepiej dostosować je do potrzeb naszych klientów w tych trudnych czasach – dodał.

Poza regularnymi operacjami, flota 11 samolotów cargo linii Emirates wykonała szereg lotów ad hoc i czarterowych, aby zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na transport lotniczy towarów. Przez osiem tygodni od połowy stycznia do połowy marca samoloty frachtowe Emirates przetransportowały ponad 50 tys. ton ładunku, w tym zaopatrzenie medyczne i żywnościowe. Tylko podczas jednej operacji czarterowej Emirates SkyCargo przetransportowały blisko pół miliona jednostek środków dezynfekujących na pokładzie frachtowca Boeing 777.

Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni przewoźnik wykonał ponad 30 cotygodniowych lotów towarowych z Hongkongu, przy czym stacja obsługiwała nawet od sześciu do ośmiu samolotów frachtowych w ciągu jednego dnia. Ponadto w tym samym tygodniu linie Emirates SkyCargo obsłużyły również 12 maszyn z Szanghaju, pięć z Kantonu i jedną z Pekinu. W marcu oprócz regularnych usług frachtowych do ponad 40 miejsc na całym świecie, operacje ad hoc były też wykonywane w innych miejscach – Seulu, Tajpej, Frankfurcie, Mediolanie i Casablance.

Emirates SkyCargo wykonuje również transport ładunków drogą lądową do i z wybranych kierunków cargo, tak aby zapewnić nieprzerwany łańcuch łączności ładunków.

(źr. Emiartes SkyCargo)

kobiety w logistyce
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
Jak korzystać z tarczy antykryzysowej - koronawirus a transport
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Rozwój transportu drogowego po koronawirusie
Jak wygląda handel po wybuchu pandemii?
Nadal nie zlikwidowano barier w rozwoju transportu intermodalnego – alarmuje NIK
Cena ropy naftowej… poniżej zera – co dalej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA Logistics dzięki robotyzacji zwiększa wydajność magazynów o 400%
Grupa Raben ponownie Marką Godną Zaufania
Agility realizuje kontrakty dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony
GLS Poland rozpoczyna współpracę z BLIKIEM
Darmowa platforma Clicktrans dla transportu przesyłek pomocowych dla szpitali
Fracht FWO realizuje kolejne dostawy z Polski do USA dla elektrowni wiatrowych
Emirates SkyCargo oferują już regularne loty cargo
DB Schenker przedłuża współpracę z NEONET
GEFCO otwiera centrum dystrybucyjne w Schiphol
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC