Konto pracodawcy


Dziewiąta edycja Transport Week 2019 już za trzy tygodnie w Gdyni

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od Transport Week 2019. Dziewiąta edycja jednego z głównych wydarzeń poświęconych branży transportowej organizowanych w regionie Bałtyku odbędzie się w dniach 5-7 marca w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront w Gdyni. Podczas tegorocznej edycji będziemy rozmawiać o inwestycjach i innowacjach w sektorze portowym, projektach środowiskowych i innych kwestiach istotnych dla rozwoju branży.

Konferencję rozpoczniemy od dokładnej analizy obecnej sytuacji na rynku portowym oraz prognozom jego rozwoju do roku 2030. Prelekcję wygłosi Bogdan Ołdakowski, CEO firmy Actia Forum i Sekretarz Generalny Baltic Ports Organization. Posłuży ona jako grunt pod drugi keynote speech, dotyczący wpływów chińskich inwestycji w portach europejskich oraz ryzykach i możliwościach wiążących się z nimi dla regionu Morza Bałtyckiego, który zaprezentuje James Kyritsis (Drewry). Przyjrzymy się również możliwościom współpracy pomiędzy portami w Stanach Zjednoczonych oraz Europie, które zaprezentuje Christopher Quinn (Wexford Strategies).

Projekty inwestycyjne w sektorze portowym będą istotnym elementem tegorocznej edycji Transport Week. Uczestnicy będą mieli szansę przyjrzeć się dokładniej projektowi rozwoju Porty Gdynia do roku 2020, a także zapoznać się z trzyletnim planem rozbudowy terminalu DCT w Gdańsku. Przedstawiciele Kalmar podzielą się swoimi doświadczeniami w maksymalnym wykorzystaniu technologii oraz przepływu danych podczas procesu projektowania terminali.

Nie sposób dyskutować o inwestycjach bez poruszenia kwestii finansów. Paweł Wojciechowski (Komisja Europejska) opowie o miejscu jakie porty zajmują w planach budżetowych UE na lata 2021 – 2027, a także możliwościach finansowania projektów w ramach inicjatyw takich jak CEF. Anthony van der Hoest (MTBS) przyjrzy się praktykom stosowanym przez inwestorów aktywnych w branży morskiej.
Temat finansowania oraz rozwoju portów będzie przedmiotem panelu dyskusyjnego, który podsumuje pierwszy dzień konferencji. W panelu udział wezmą m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, ESPO oraz Portu Gdynia.
Digitalizacja jest obecnie bez wątpienia jednym z najistotniejszych tematów dla branży transportowej. Sektor portowy nie jest wyjątkiem. Wyzwania oraz możliwości jakie prezentuje zostaną dogłębnie przeanalizowane przez Isabelle Ryckbost, Sekretarz Generalną ESPO. Przedstawiciele Royal HaskoningDHV oraz Port Rotterdam przyjrzą się dokładniej problematyce procesu cyfryzacji, omawiając koncepcję tzw. „smart ports” oraz oferując konkretne przykłady implementacji tej wysoce interesującej dla branży technologii.

Konferencję zwieńczy przegląd projektów, podkreślających status branży portowej jako kolebki innowacji. Przemek Myszka (Baltic Transport Journal) zabierze nas w podróż po najciekawszych technologiach i rozwiązaniach, które definiują obecny kształt branży transportowej. Dowiemy się również więcej o precyzyjnych systemach cumowania zastosowanych w Porcie Gdynia, o których opowie nam Wojciech Tucholitz (NAVSIM).

Tradycyjnie już głównemu wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg imprez towarzyszących. Delegaci dowiedzą się więcej o wpływie Brexitu na branżę transportową podczas konferencji zorganizowanej przez Namiary na Morze i Handel. Ponad to przyjrzymy się bliżej kwestiom związanym z zanieczyszczeniami powietrza, któremu poświęcone będzie seminarium przygotowane przez Baltic Ports Organization oraz zasadom bunkrowania LNG, zaprezentowanym podczas wydarzenia przygotowanego we współpracy z EMSA.

Więcej szczegółów na: http://www.transportweek.eu/

kobiety w logistyce
Ellina Lolis country managerem JF Hillebrand – operatora logistycznego rynku napojów i alkoholi
Polka awansowała w globalnej strukturze Grupy GEFCO
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Do czego polski przewoźnik ma najwięcej pytań?
Dachser radzi jak przygotować się na twardy Brexit
Jak przygotować kierowcę do kontroli?
Prowadzisz magazyn – lepiej sprawdź czy masz instrukcję bhp prac transportowych
Jak obniżyć koszty operacyjne firm?
Duże zmiany na rynku transportów do 3,5
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Kondycja polskiego transportu drogowego będzie słabnąć?
Cofnięty licznik plagą na polskim rynku samochodów używanych?
Czy na rynku nieruchomości logistycznych czekają nas kolejne rekordy – Prologis prognozuje rok 2019
10 lat rynku magazynowego w Polsce i 10 zmiennych, które znaczyły najwięcej
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Grupa Fracht otwiera nowe oddziały w Afryce
Nowi właściciele i nowe plany rozwoju DCT Gdańsk
DB Schenker modernizuje sieć krajową wdrażając 800 nadwozi wymiennych
Gefco uruchomiło przewozy kolejowe towarów ADR do Chin
Agility podsumowało 2018 rok
Prologis stworzył nowy rodzaj umowy najmu powierzchni magazynowej
7R ruszyło z kolejną inwestycją na Śląsku
Robot zamiast kuriera - FedEx Express wprowadza nowe rozwiązanie w dostawach ze skle ...
Ladies' Winter Tea 2019
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC