Konto pracodawcy


Logistycy świętują zakończenie studiów – 400 absolwentów zasili rynek pracy!

W sobotę 9 lipca Poznań przybrał niebiesko-pomarańczowe barwy. Absolwenci Wyższej Szkoły Logistyki w gronie najbliższych otrzymali uroczyste absolutoria. W tym roku mury Wyższej Szkoły Logistyki z tytułami licencjata lub magistra opuszcza ponad 400 żaków. Pierwsze gratulacje tegorocznym absolwentom złożył w pożegnalnym przemówieniu Prorektor WSL, doc. dr inż. Piotr Cyplik. Młodym logistykom życzył powodzenia na dalszej zawodowej ścieżce, licznych sukcesów oraz możliwości rozwijania swoich pasji.

Podczas Absolutorium nagrodzeni zostali ci, którzy przez cały okres studiów wyróżniali się wybitnymi osiągnięciami w nauce lub zaangażowaniem w życie uczelni. Za osiągnięcia naukowe wyróżnienia otrzymali licencjaci: Piotr Gabryelczyk, Violetta Suchodolska, Kamila Gruchalska, Katarzyna Witkowska i Bernadetta Kruk. Spośród absolwentów studiów II stopnia najlepsze wyniki osiągnęli: Barbara Czarnyszka, Igor Kucharczyk i Malwina Nowak.
Władzom uczelni oraz wykładowcom, w imieniu kończących studia, podziękował Andrzej Kurzawa. Podkreślił znaczenie i efekty kilku lat wspólnej pracy, a koleżankom i kolegom życzył dalszych sukcesów, zarówno osobistych jak i zawodowych. Na koniec uroczystości licencjaci i magistrzy, ubrani w togi oraz odpowiednio pomarańczowe lub niebieskie szale, rzucili biretami. Ten gest w symboliczny sposób zamyka ważny etap ich życia. Część z nich po wakacjach będzie kontynuować edukację na studiach II stopnia. Wielu rozpoczyna profesjonalną karierę. Tegoroczni absolwenci WSL, dzięki rozwiniętej współpracy uczelni z branżowymi przedsiębiorstwami, już w trakcie studiów mogli zdobywać pierwsze zawodowe doświadczenia. Wielu udało się znaleźć stałe zatrudnienie już w trakcie nauki lub zaraz po jej zakończeniu. Potwierdzają to liczne badania, w tym ostatnio opublikowany raport Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przygotowany w oparciu o dane ZUS. Według nich absolwenci studiów I stopnia Wyższej Szkoły Logistyki na znalezienie pierwszej pracy potrzebują mniej niż półtora miesiąca.

Sobotnie Absolutorium WSL, będące symboliczną formą zakończenia studiów, przebiegało w uroczystej i radosnej atmosferze. Dla młodych ludzi było to zwieńczenie kilku lat wytężonej nauki, licznych kolokwiów i egzaminów oraz przygotowywania pracy licencjackiej lub magisterskiej. Teraz w gronie władz uczelni i wykładowców, kolegów z roku oraz najbliższych, absolwenci mogli świętować swój sukces.  

(źr. WSL)

kobiety w logistyce
Różnice wynagrodzeń kobiet i mężczyzn w Polsce są jedne z najniższych w UE
Kobiety w zarządach firm - perspektywa globalna
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
OCRK o niewzruszalności mandatu karnego
Wdrożenie inteligentnych tachografów – więcej pytań niż wiadomych!
Zasady odpoczynku kierowcy pojazdu ciężarowego na promie – o czym pamiętać nale ...
Zmiany zasad rozliczania kryptowalut – jak to działa?
Jedziesz na Węgry – koniecznie weź ze sobą dokument o badaniu technicznym
Czy w roku 2019 zdrożeje OC?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Przewoźnicy płaczą i płacą - czyli o wynagrodzeniach minimalnych w Europie
Psucie prawa – o ustawodawstwie celnym UE oczami brokera celnego!
Co zdominuje transport w 2019 roku?
Zmiany w ustawie o prawie lotniczym ułatwią realizację CPK
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Dziewiąta edycja Transport Week 2019 już za trzy tygodnie w Gdyni
DB Schenker uruchomił połączenie intermodalne między Polską a Turcją
Poczta Polska uruchomiła międzynarodową przesyłkę paletową
Aktywizacja bezrobotnych – czy rządowe bony się sprawdzają?
C.H. Robinson z tytułem Top Employer 2019
WISTA Poland – podsumowanie 2018 i plany na rok 2019!
DKV wprowadza możliwość płatności za mandaty kartą paliwową
Dachser rozbudowuje poznański oddział
ID Logistics i Sogefi rozwijają współpracę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC