Konto pracodawcy


Grupa ID Logistics ogłasza wyniki za 3. kwartał 2018

Grupa ID Logistics, ogłosiła wyniki finansowe za 3. kwartał 2018 roku. Przychody firmy wyniosły 355,9 mln EUR i wzrosły o 11,5 proc. ID Logistics podsumował także pierwsze 9 miesięcy 2018 roku. W tym okresie przychody firmy osiągnęły poziom ponad 1.036 mld EUR i wzrosły o 7,9 proc. Osiągnięcie tak dobrych wyników było efektem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, pozyskania nowych klientów, uruchomienia kolejnych centrów logistycznych a także sprzyjających warunków rynkowych.

W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2018 roku we Francji, rynku macierzystym, Grupa ID Logistics odnotowała tempo wzrostu na poziomie 7,6 proc., w 3. kwartale 9,1 proc., głównie dzięki podpisaniu nowych kontraktów i pozytywnemu efektowi cenowemu przekładającemu się na wzrost wolumenów w ciągu kwartału. Grupa ID Logistics odnotowała też znaczący wzrost przychodu z działalności na rynkach międzynarodowych, który w 3. kwartale wyniósł 13,9 proc. a w pierwszych 9 miesiącach 8,2 proc. To wynik ogólnie pozytywnych trendów rynkowych, odczuwanych zwłaszcza w Europie. Przy uwzględnieniu niekorzystnych efektów walutowych w Ameryce Łacińskiej, wzrost przychodu z działalności międzynarodowej wyniósł w 3. kwartale 7,6 proc. a ciągu pierwszych 9 miesięcy 2,7 proc.

Grupa ID Logistics konsekwentnie bierze udział w licznych przetargach, wygrywając lub rozpoczynając realizację nowych kontraktów. We Francji Grupa rozszerzyła zakres współpracy ze swoim największym klientem, siecią handlową Carrefour.  Nowy magazyn w Aulnay o powierzchni 60 tys. mkw. będzie odpowiadał za dystrybucję napojów, alkoholi i artykułów spożywczych do hipermarketów, supermarketów oraz sklepów typu convenience w regionie paryskim. W Rosji ID Logistics będzie odpowiadać za obsługę e-commerce 24/7 dla Shop&Show, jednego z największych telezakupowych kanałów w Rosji, oglądanego w ponad 20 milionach domów. ID Logistics rozpocznie współpracę w listopadzie od szkolenia operatorów i pełnego uruchomienia wszystkich procesów operacyjnych, tak aby poradzić sobie z obsługą szczytu świątecznego w końcu roku. Docelowo ID Logistics ma realizować dziennie 10 tys. zamówień z całej Rosji.  
- W 3. kwartale także w Polsce, zgodnie z przyjętą strategią, utrzymaliśmy dynamiczne tempo rozwoju, co umożliwia nam utrzymanie podobnych tendencji jak w Grupie ID Logistics. Pozwala na to nasza wzmożona koncentracja na docieraniu do nowych klientów, zarówno tradycyjnych jak i specjalistycznych sieci handlowych oraz oferowanie im rozwiązań dedykowanych, w których niewątpliwie się specjalizujemy. W 2019 rok wchodzimy z nowymi, wygranymi projektami, które wzmocnią naszą pozycję na polskim rynku w tym niszowym dla logistyki kontraktowej obszarze działalności - podsumowuje Sylwia Dunn, dyrektor rozwoju sprzedaży, ID Logistics Polska.

ID Logistics zamierza utrzymać wysoki poziom rozwoju wzrostu organicznego, dzięki specjalizacji w logistyce kontraktowej, jakości portfolio klientów i rozwojowi w sektorze e-commerce, z ukierunkowaniem na rynki europejskie.

(źr. ID Logistics)

kobiety w logistyce
Różnice wynagrodzeń kobiet i mężczyzn w Polsce są jedne z najniższych w UE
Kobiety w zarządach firm - perspektywa globalna
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
OCRK o niewzruszalności mandatu karnego
Wdrożenie inteligentnych tachografów – więcej pytań niż wiadomych!
Zasady odpoczynku kierowcy pojazdu ciężarowego na promie – o czym pamiętać nale ...
Zmiany zasad rozliczania kryptowalut – jak to działa?
Jedziesz na Węgry – koniecznie weź ze sobą dokument o badaniu technicznym
Czy w roku 2019 zdrożeje OC?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Przewoźnicy płaczą i płacą - czyli o wynagrodzeniach minimalnych w Europie
Psucie prawa – o ustawodawstwie celnym UE oczami brokera celnego!
Co zdominuje transport w 2019 roku?
Zmiany w ustawie o prawie lotniczym ułatwią realizację CPK
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Dziewiąta edycja Transport Week 2019 już za trzy tygodnie w Gdyni
DB Schenker uruchomił połączenie intermodalne między Polską a Turcją
Poczta Polska uruchomiła międzynarodową przesyłkę paletową
Aktywizacja bezrobotnych – czy rządowe bony się sprawdzają?
C.H. Robinson z tytułem Top Employer 2019
WISTA Poland – podsumowanie 2018 i plany na rok 2019!
DKV wprowadza możliwość płatności za mandaty kartą paliwową
Dachser rozbudowuje poznański oddział
ID Logistics i Sogefi rozwijają współpracę
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC