Dodaj ogłoszenie o pracy


Kurier GLS zostawi paczkę bez podpisu

GLS Poland umożliwi pozostawienie paczki bez podpisu we wskazanym przez odbiorcę miejscu. Jak to działa?

Od teraz GLS Poland nie tylko na bieżąco informuje o planowanym czasie dostarczania przesyłki, pozwalając zadecydować kiedy i gdzie można ją odebrać, ale też odbiorca może wyrazić zgodę na pozostawienie paczki bez podpisu. Skorzystają na tym głównie odbiorcy indywidualni, którzy chcieliby otrzymać przesyłkę mimo swojej nieobecności pod wskazanym adresem. Nowa usługa jest również rozwiązaniem sytuacji, z którymi wielu kurierów spotyka się na co dzień - próśb o pozostawienie paczki bez podpisu.
Usługa została już sprawdzona na zachodzie Europy i spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. W taki sposób dostarczana jest znacząca liczba przesyłek do niemieckich odbiorców. Często wyrażają oni nawet zgodę na stałe pozostawianie paczek we wskazanym przez nich miejscu. Co ważne, doręczenie następuje pierwszego dnia roboczego, nie trzeba czekać na przyjazd kuriera, kontaktować się z nim przez telefon czy wybierać alternatywnej formy dostawy.

Nową opcję wybiera się podczas przekierowania przesyłki, wystarczy wskazać hasło „Zgoda na pozostawienie bez podpisu”. Po zaznaczeniu pojawia się pole z krótkim opisem usługi. Odbiorca otrzymuje dwie wiadomości e-mail - pierwszą z potwierdzeniem zamówienia, a kolejną, gdy paczka zostanie już pozostawiona we wskazanym miejscu na terenie adresu doręczenia. Wybrany obszar musi być zabezpieczony przed dostępem osób trzecich. Wskazane miejsce nie może również narażać paczki na zniszczenie. Po dotarciu pod wskazany adres, kurier każdorazowo weryfikuje, czy miejsce spełnia kryteria bezpieczeństwa. Jeżeli wybrany obszar nie odpowiada warunkom dostawy lub dotarcie do niego nie jest możliwe, kurier powinien podjąć próbę kontaktu telefonicznego z odbiorcą. Jeżeli skuteczne dostarczenie jest nadal niemożliwe, proponuje mu inną formę realizacji - doręczenie alternatywne, do punktu ParcelShop lub w kolejnym dniu.

(źr. GLS Poland)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.