Dodaj ogłoszenie o pracy


CSR Grupy Raben na wagę złota

Już po raz trzeci z rzędu Złoty Listek CSR Polityki trafił w ręce Grupy Raben. Partnerami merytorycznymi zestawienia są Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.

Grupa Raben od wielu lat podejmuje i promuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W DNA firmy rodzinnej, opartej o system wartości, w naturalny sposób wpisana jest odpowiedzialność społeczna. - Nie jesteśmy samodzielnym bytem, działającym w autonomicznej przestrzeni. Dlatego obraliśmy „Wspólną drogę”, którą kroczymy razem z naszymi interesariuszami. Zależy nam na dialogu ze społecznościami lokalnymi. Ufamy, że dzięki temu jesteśmy w stanie kształtować zrównoważoną logistykę, stanowiącą wartość dodaną dla społeczeństwa – mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Rozwój, wzrost i innowacyjność firmy przekładają się na jakość życia w otoczeniu. A podstawą prowadzenia zrównoważonej działalności jest dialog z otoczeniem. Dlatego Grupa Raben od lat prowadzi sesje dialogowe z interesariuszami. Na bazie ich rezultatów firma wypracowała strategię zaangażowania społecznego, która determinuje kluczowe dla lokalnych społeczności obszary wsparcia: edukacja, bezpieczeństwo i ekologia.
Właśnie taka postawa firmy oraz realizowane liczne projekty z zakresu CSR przyczyniły się do wręczenie Grupie Raben Złotego Listka CSR Polityki. Po raz siódmy tygodnik POLITYKA wspólnie z firmą doradczą Deloitte przeprowadzili wśród największych polskich firm ankietę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i zrównoważonego rozwoju. Jej analiza pozwoliła wyłonić trzy grupy firm, którym przyznane zostały Złote, Srebrne lub Białe Listki CSR. Według zaprezentowanych danych aż 115 firm wypełniło w tym roku ankietę konkursową. Złoty Listek CSR POLITYKI otrzymało 9 firm, 21 – Srebrny, a 36 – Biały.

(źr. Grupa Raben)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.