Dodaj ogłoszenie o pracy


Drabpol opracował nowatorskie urządzenie do pomiaru trzewości kierowców

Dział Rozwoju i Wsparcia firmy DRABPOL opracował autorskie rozwiązanie, polegające na połączeniu  poprzez szynę CAN urządzenia do kontroli ilości alkoholu w wydychanym powietrzu – Alcolocka -  z wyświetlaczem MVP 12” firmy Continental. Na wyświetlaczu tym prezentowane są wszystkie niezbędne informacje, dotyczące użycia blokady alkoholowej, jak i wyniki samego pomiaru.

Wyświetlacz jest integralną częścią miejsca pracy kierowcy,  toteż system automatycznie wymusza jego użycie. Nie jest  wymagany  oddzielny komputer ECU od słuchawki, jak to jest  w przypadku standardowego rozwiązania. Podstawą prawidłowej analizy jest równomierne dmuchanie przez osobę, podającą  się testowi. Na ekranie wyświetlacza  pokazywane są  i opisywane kolejne instrukcje ułatwiające osobom, pierwszy raz stykającym się z takim urządzeniem,  poprawne dokonanie pomiaru.
W obecnej wersji  kontrola wymuszana jest  po każdorazowym wyłączeniu i załączeniu stacyjki autobusu. Dodatkowe zabezpieczenia to wymóg dopasowania się kierowcy do rysunku twarzy na ekranie,  a w konsekwencji dokładny, filmowy zapis osoby poddającej się testowi i uruchamiającej pojazd.

Dzięki rejestracji, zajezdnie i bazy transportowe mają  dokładną, rzetelną i codzienną kontrolę stanu trzeźwości kierowców,  a sami kierowcy ważny i obiektywny argument w konfliktach z roszczeniowymi pasażerami, którzy mogliby im niesłusznie zarzucać, że prowadzą w stanie po spożyciu alkoholu. Poprzez wewnętrzne łącza,  system Alcolock,  umożliwia także natychmiastowe wysłanie komunikatu do osoby zarządzającej transportem o tym,  że autobus usiłuje uruchomić osoba, która nie przeszła testu trzeźwości.

(źr. Drabpol)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.