Dodaj ogłoszenie o pracy


Wewnętrzna giełda ładunków w firmie - narzędzie nie tylko dla największych!

Firm transportowe i spedycyjne, podobnie jak w innych branżach, poszukują rozwiązań, które pozwolą im na lepszą i sprawniejszą komunikację z ich zaufanymi partnerami biznesowymi oraz na lepsze zarządzanie pracą zespołów. Na rynku polskim brakuje jednak narzędzi dedykowanych stricte branży TSL, której specyfika działania często nie pozwala na implementację uniwersalnych systemów, ponieważ się nie sprawdzają. Bywa również tak, że dostępne produkty, to dedykowane rozwiązania i dostosowane do potrzeb branży, jednakże próg wejścia oraz implementacji ich jest po prostu za wysoki dla wielu przedsiębiorstw.

Giełda prywatna  „Zaufani Partnerzy” oferowana przez Infracht to system, który ułatwia komunikację między pracownikami firmy a przewoźnikami i przyspiesza organizację transportu. Jego działanie oparte jest na współpracy z zaufanymi kontrahentami, a koszty jego wdrożenia w przedsiębiorstwie są bardzo atrakcyjne.

KORZYŚCI DLA ZLECENIODAWCY

Jeżeli jako zleceniodawca myślałeś o wdrożeniu giełdy prywatnej w swoim przedsiębiorstwie, to giełda „Zaufani Partnerzy” jest doskonałym rozwiązaniem dla twojej firmy. Zapewni ci ona możliwość wysyłania informacji o ładunkach do wszystkich twoich zaufanych przewoźników jednym kliknięciem. Umożliwi wgląd do ładunków aktualnie wystawionych przez Ciebie i wszystkich pracowników firmy, a także dostęp do informacji o aktywności przewoźników na ładunkach (kto złożył ofertę, kto wyświetlił ładunek, kto nie jest zainteresowany), dostęp do historii wszystkich wystawionych w przedsiębiorstwie ładunków oraz generowanie raportów.

Co zyskasz, wdrażając system giełdy prywatnej „Zaufani partnerzy”?
1. Zarządzanie informacją o przewoźnikach w przedsiębiorstwie - lista Zaufanych Przewoźników to baza firm, które całe Twoje przedsiębiorstwo będzie mogło zaprosić do współpracy. Dzięki niej możliwe jest oparcie współpracy o sprawdzone firmy, z którymi Twoja firma realizowała zlecenia, ogranicza to konieczność szukania nowych przewoźników, a dodatkowo daje także możliwość tworzenia grup Zaufanych Przewoźników według własnych kryteriów, np. region, specjalizacja, rodzaj naczepy.
2. Automatyzacja komunikacji miedzy pracownikami a Zaufanymi Partnerami - dzięki giełdzie prywatnej komunikacja staje się prostsza: wystawiasz ładunek do wszystkich Zaufanych Przewoźników lub konkretnych grup Zaufanych przewoźników. Przewoźnicy widzą Twój ładunek w systemie od razu po jego wystawieniu, mają tez możliwość ustawienia powiadomień systemowych,  dzięki którym o Twoich ładunkach będą informowani także droga mailową. Od razu też mogą złożyć ofertę lub poinformować, że nie są zainteresowani ładunkiem. Wszystkie te informacje widzisz w systemie w formie listy statusowej. Takie rozwiązanie pozawala na precyzyjne dotarcie z informacją o wolnym ładunku tylko do pożądanych przewoźników jednym kliknięciem, informacja wysyłana jest jednocześnie do wszystkich. Dzięki temu praca zespołu jest szybsza i efektywniejsza, czas potrzebny na wykonywanie telefonów oraz komunikację poprzez chat / e-mail zmniejsza się znacząco, a w efekcie zwiększają się możliwości sprzedażowe ładunków.
3. Monitorowanie odpowiedzi na ładunek w czasie rzeczywistym - przewoźnicy, którzy otrzymali od zleceniodawcy informację o ładunku, mają możliwość natychmiastowo odpowiedzieć na zapytanie z systemu lub z poziomu wiadomości e-mail. Odpowiedzi od przewoźników wyświetlą się w postaci listy, z poziomu której można zaakceptować lub odrzucić daną ofertę.
4. Podgląd wszystkich ładunków przedsiębiorstwa - giełda prywatna Zaufani Partnerzy zapewnia wgląd do informacji o wszystkich ładunkach wystawionych przez pracowników całego przedsiębiorstwa. Dzięki temu kierownicy działów odpowiedzialnych za organizację transportu w danym przedsiębiorstwie zyskują narzędzie do monitorowania pracy, a także mają wgląd do historii zrealizowanych/niezrealizowanych transportów z całej firmy, (pomocne np. przy szkoleniu nowego pracownika), prowadzi to do optymalizacji zarządzania transportem w przedsiębiorstwie.
5. Stały dostęp do informacji z rynku - obok giełdy prywatnej, Infracht oferuje także dostęp do giełdy ogólnej. Dzięki niej dany ładunek może być widoczny dla wszystkich przewoźników zarejestrowanych na platformie. System giełdy prywatnej pozwala na kierowanie ładunku na giełdę ogólną jednym kliknięciem.
6. Korzyści z użytkowania giełdy prywatnej „Zaufani Partnerzy” - giełda prywatna pozwala na zwiększenie możliwości sprzedażowych ładunków, lepszą organizację pracy, automatyzację komunikacji między pracownikami a Zaufanymi Przewoźnikami, oszczędność czasu, optymalizację stawek za transport, a dzięki temu redukcję kosztów i realne oszczędności dla firmy.
7. Dodatkowe korzyści – oszczędność czasu, pieniędzy, większe bezpieczeństwo - giełda prywatna „Zaufani Partnerzy” to spersonalizowane narzędzie IT dla Twojej firmy, które nie wymaga wdrożenia jak klasyczne systemy informatyczne (model SaaS), dzięki czemu nie generuje kosztów związanych z instalacją i konserwacją oprogramowania, sprzętu IT, czy pracą specjalistów IT. Dodatkowym atutem giełdy prywatnej jest bezpieczeństwo i wysoka dostępność danych, dzięki umieszczeniu ich w chmurze.

Jesteś zainteresowany wdrożeniem giełdy prywatnej ? Skontaktuj się z nami: www.infracht.pl

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.