Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker wprowadza do swoich magazynów inteligentną rękawicę do skanowania

W magazynie DB Schenker w Eching niedaleko Monachium, została wprowadzona ProGlove – inteligentna rękawica do skanowania. ProGlove to urządzenie do skanowania kodów kreskowych w procesie kompletacji przesyłek.

Urządzenie ProGlove umieszcza się na grzbiecie dłoni i aktywuje przez ściśnięcie kciuka i palca wskazującego. Po zeskanowaniu kodu kreskowego pracownik otrzymuje informację zwrotną w formie wizualnej, a także dźwięku i wibracji. Komunikacja wizualna z systemem zarządzania magazynem (np. ilość, lokalizacja następnego towaru) odbywa się za pomocą tabletu.

W magazynie w Eching, DB Schenker realizuje dostawy części samochodowych dla jednego z producentów pojazdów w Niemczech. Usługi obejmują zarówno podstawowe funkcje magazynowania, w tym obsługę przesyłek przychodzących i wychodzących, przechowywanie części samochodowych oraz zarządzanie pustymi opakowaniami. Realizowane są także usługi wartości dodanej, takie jak przepakowywanie z opakowań jednorazowych w wielokrotnego użytku. ProGlove znacznie poprawia wydajność procesów. Podczas gdy tradycyjne skanery pierścieniowe są nieergonomiczne i trudne w użytkowaniu, ProGlove umożliwia pracownikowi szybszą, bezpieczniejszą i łatwiejszą kompletację. Pracownik może stale używać obydwu rąk, bez szukania i sięgania po skaner. To z kolei przekłada się na oszczędność czasu do 40 proc. w porównaniu do wykorzystywania zwykłych skanerów.

– Rozwiązanie ProGlove wiąże się z ideą, że w przyszłości ludzie nadal będą odgrywali ważna rolę w przemyśle. Stąd projekt lekkiej i działającej intuicyjnie inteligentnej rękawicy, którą można w łatwy sposób używać. ProGlove wspiera pracownika w jego codziennej pracy i łączy go z koncepcją Przemysłu 4.0 – mówi Thomas Kirchner,
Co-Founder and CEO of ProGlove.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.