Dodaj ogłoszenie o pracy


Igor Reguski dyrektorem powierzchni logistycznych w BNP Paribas Real Estate

Igor Roguski objął z dniem 3 grudnia 2018 r. stanowisko dyrektora Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate.

Igor Roguski posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży logistycznej, które zdobył w takich firmach jak: FM Logistic, DHL czy Wincanton. W trakcie swojej kariery nadzorował prace zespołów odpowiedzialnych za rozwój biznesu, opiekę nad kluczowymi klientami, jak również zarządzanie procesami operacyjnymi. Dzięki dotychczas zdobytym doświadczeniom nowy dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych doskonale rozumie wyzwania stojące przed klientami z sektora magazynowego i produkcyjnego. Jego wiedza z zakresu doradztwa logistycznego będzie wartością dodaną dla najemców poszukujących   kompleksowego wsparcia w procesie wynajmu powierzchni przemysłowych.

- Pozyskanie tak doświadczonego menadżera to kolejny krok na drodze dalszego, intensywnego rozwoju BNP Paribas Real Estate w regionie. Igor posiada unikalną wiedzę dzięki wieloletniej współpracy z wieloma firmami z różnych  sektorów rynku, która pozwala mu na dobre zrozumienie oczekiwań klientów. Dzięki swojemu doświadczeniu w odpowiedni sposób będzie mógł doradzić klientom przy dopasowaniu powierzchni magazynowej w oparciu o strategię logistyczną, dostępność pracowników, jak również wesprzeć ich w procesie wyposażania obiektu w elementy infrastruktury. Jesteśmy pewni, że klienci działający na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej zyskają strategiczne wsparcie w jego osobie – powiedział Marcin Klammer, prezes zarządu, Europa Środkowa i Wschodnia, BNP Paribas Real Estate.
Bezpośrednio przed objęciem stanowiska w BNP Paribas Real Estate Polska, Igor Roguski pełnił funkcję managera ds. rozwoju biznesu w Panalpina Polska. Do jego głównych obowiązków należał rozwój operacji logistycznych spółki w strategicznych dla firmy regionach geograficznych Polski. Odpowiedzialny był między innymi za prace nad lokowaniem i uruchamianiem nowych operacji magazynowych, zarówno w obszarze negocjacji warunków handlowych z wynajmującymi, jak również inwestycji kapitałowych wewnątrz obiektów.

- Rynek Europy Środkowo-Wschodniej jest jednym z bardziej wymagających, a przy tym jednym z najszybciej rozwijających się w kontekście powierzchni magazynowych oraz całej logistyki. Stanowi to zarówno wyzwanie, jak i motywację, by na bieżąco śledzić zmieniające się trendy i obserwować rozwój nowych rozwiązań technologicznych. W trakcie swojej dotychczasowej kariery zawodowej nauczyłem się jak identyfikować i odpowiadać na potrzeby najbardziej wymagających klientów, co będzie bardzo pomocne w realizacji moich zadań. Dodatkowym atutem na tym stanowisku będzie obszerna wiedza dotycząca specyfiki wielu branż, z których wywodzą się firmy poszukujące powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Pomoże mi to w opracowaniu dla klientów najlepszych rozwiązań: zarówno technicznych, jak i finansowych – podsumował Igor Roguski.

(źr. BNP Paribas Real Estate Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.